Elektroniikan

Onkos joku tilannut elektroniikan komponentteja Saksasta? Mikä olisi kilpailukykyinen firma? Tai eipä se edes Saksassa tartte olla, mutta EU:n alueelta olisi hyvä, ettei tartte tulleista ja ALVeista huolehtia.

Olen siis tilaamassa kaikenlaista yleistä elektroniikkakamaa, en mitään harvinaisempaa.
2525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoisin että jos tosiaan komponetteja olet ostamassa niin suomesta saa hyvin ja kohtuu hinnalla kun katsoo vähän että mistä ostaa. Alalla on suomessa sen verran kiplailua että hinnat pysyvät kohtuu hyvin kurissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


komponentteja kirjoitti:

Onkos joku tilannut elektroniikan komponentteja Saksasta? Mikä olisi kilpailukykyinen firma? Tai eipä se edes Saksassa tartte olla, mutta EU:n alueelta olisi hyvä, ettei tartte tulleista ja ALVeista huolehtia.

Olen siis tilaamassa kaikenlaista yleistä elektroniikkakamaa, en mitään harvinaisempaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu