ähh kuinka hölmöä

Kun puhutte edellisistä elämistänne...
Minkä takia nyt eläviä ihmisiä on enemmän kuin vuonna 1 jolloin maailmassa oli n. 3000000 asukasta. miten niitä monistuu niin paljon? eikö kaikki elämä olekaan kiertävää (kuollaan ja synnytään toisessa paikassa uudelleen) Vai tuleeko sinusta joskus 2 ihmistä?? Koko uudelleensynymishomma on täyttä humpuukia ja valhetta.
5325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ihmiset elävät ennen ihmisenä olemista eläimissä.
Ja samoin tänne tulee koko ajan uusia sieluja toisista paikoista.
Ja sieluja syntyy koko ajan lisää.

Äänestä
  • sielut sit menee, varsinkin ne joita syntyy koko ajan lisää, kun 100 vuoden päästä ihmiskunnan nuppiluku alkaa radikaalisti laskea. Äläkä selitä että kasveihin. Niiden lukumäärä laskee myös.

    Täyttyykö sitten maapallo vuoroaan odottavilla sieluilla?

    Äänestä

  • aaa kirjoitti:

    sielut sit menee, varsinkin ne joita syntyy koko ajan lisää, kun 100 vuoden päästä ihmiskunnan nuppiluku alkaa radikaalisti laskea. Äläkä selitä että kasveihin. Niiden lukumäärä laskee myös.

    Täyttyykö sitten maapallo vuoroaan odottavilla sieluilla?

    Sieluja asuu hei myös muillakin planeetoilla.
    Jos tänne ei mahu tai ei halua, niin asutaan muualla.

    Avaruus on loputon ja tilaa uusille sieluille on aina jossain.

    Muista myös että sieluja on miljoonissa rinnakkaisulottuvuuksissa.

    Äänestä

Mä uskon että kaikella elävällä on sielu ja että sillon kun joku ihminen/eläin/kasvi tai mikä vaan elävä kuolee, niin se voi syntyä uudestaan miksi vaan. Esim. uskon, että sitten kun kuolen, niin voin syntyä uudelleen vaikka eläimenä tai kasvina...
että sellainen selitys minulla. :)


Blessed be. :)

Äänestä

On olemassa yksi suuri Sielu, josta voidaan käyttää nimitystä esim. jumala. Tuo Sielu on jakautunut meiksi ihmis-sieluiksi ja jakautuu koko ajan lisää.
Toisaalta taas korkeimmalle kehittyneet Sielut yhtyvät tuohon jumal-sieluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fxnbfgn kirjoitti:

Kun puhutte edellisistä elämistänne...
Minkä takia nyt eläviä ihmisiä on enemmän kuin vuonna 1 jolloin maailmassa oli n. 3000000 asukasta. miten niitä monistuu niin paljon? eikö kaikki elämä olekaan kiertävää (kuollaan ja synnytään toisessa paikassa uudelleen) Vai tuleeko sinusta joskus 2 ihmistä?? Koko uudelleensynymishomma on täyttä humpuukia ja valhetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu