Koiruus kotona!

JIhaa!

Koira on kotona! Nyt nukkua tuhnuttaa onnellisena pedillään eikä muutenkaan ole juuri vierastanut.

Ensimmäisen tunnin aikana sai kakat ja kahdet pissat väännettyä ja vielä sievästi paperien viereen, ulkona ei sitten vahingossakaan tippa lirahtanut :)

Siis aivan ihana pakkaus kaikin puolin!
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneks olkoon! Voin kuvitella tunteesi, älä anna sydämen särkyä kun ensimmäisenä yönä vähän itkeskellään....

Tuskin jaksan odottaa itse vielä 3 viikkoa ja sitten on mulla koirulainen kotona!

Äänestä
  • Onnitteluni todella kivaa va mitä?
    Se onkin sitten vähään aikaan pissojen korjaamista lattialta.Mutta älä masennu kyllä se sisä siistiksi oppii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laku kirjoitti:

JIhaa!

Koira on kotona! Nyt nukkua tuhnuttaa onnellisena pedillään eikä muutenkaan ole juuri vierastanut.

Ensimmäisen tunnin aikana sai kakat ja kahdet pissat väännettyä ja vielä sievästi paperien viereen, ulkona ei sitten vahingossakaan tippa lirahtanut :)

Siis aivan ihana pakkaus kaikin puolin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu