Haagan sukututkimuskeskus

Osaako joku kertoa tarkemmin, mitä tietoa Haagan sukututkimuskeskuksesta löytyy Inkeriläisistä ja miltä ajalta?
Kattaako tiedot koko Inkerin alueen?
4853
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Haagasta löytyy inkeriläisistä seurakunnista vuosilta 1832-1885 syntyneiden, kuolleiden ja vihittyjen luettelot. Käsittääkseni he ovat hankkimassa sinne kaikkien seurakuntien nämä kirkonkirjat, mutta sinne kannattaa soittaa ja varmistaa etukäteen mitä seurakuntia siellä nyt on. Samalla pitää varata katselulaite

Äänestä
  • Auttavatko he tutkimuksessa jos ei itse pääse paikan päälle?

    Äänestä

  • Jos ei itse pääse kirjoitti:

    Auttavatko he tutkimuksessa jos ei itse pääse paikan päälle?

    Ymmärtääkseni he eivät tee tilauksesta tutkimuksia, mutta siitä kannattaa neuvotella heidän kanssaan suoraan. Riippuu varmaankin paljon siitä minkälaisesta ongelmasta on kyse.

    Äänestä

  • äyrämöinen kirjoitti:

    Ymmärtääkseni he eivät tee tilauksesta tutkimuksia, mutta siitä kannattaa neuvotella heidän kanssaan suoraan. Riippuu varmaankin paljon siitä minkälaisesta ongelmasta on kyse.

    Kiitos kovasti vastauksista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saksankieliset tiedot kirjoitti:

Osaako joku kertoa tarkemmin, mitä tietoa Haagan sukututkimuskeskuksesta löytyy Inkeriläisistä ja miltä ajalta?
Kattaako tiedot koko Inkerin alueen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu