Parhaat asentajat

Rintsikka

Erimerkkisiä ikkunoita verrattuani ja tämän palstan kirjoittelua seurattuani olen tullut siihen tulokseen, että voisin kelpuuttaa talooni kaikkien vastaantulleiden ikkunatehtaiden tuotteet.

Käsitykseni mukaan suurimmat erot löytyvät siis asennuksesta. Kysynkin siis millä ikkunatehtaalla on parhaat asentajat ja hyvät asennusmateriaalit? Muutenkin kaikenlaiset kommentit ja suositukset asennukseen liittyen kiinnostavat.

4

799

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastata

      Asentajien paremmuudesta on vaikea sanoa mitään, kun samalla ikkunatehtaalla voi olla sekä hyviä, että huonoja asentajia. Ja minä en kyllä kaikkien ikkunatehtaiden tuotoksia omaan asuntooni hyväksyisi.

    • classtiivinen

      2005 syyskuussa meille asennettiin 16 erikokoista ja mallista ikkunaa, arvosana 10 , en voi muuta sanoa. Ja työnjäljen lisäksi vielä mukavia poikia.

      Muiden ikkunatoimittajien asentajista en osaa sanoa mitään, kun ei ole kokemusta

      • eesa

        missä päin asut


    • asentajat

      tekivät näppärästi ikkunavaihdot.Rauhallisia ja viksuja poikia(3),jotka vaihtoivat 1,5 päivässä 9 ikkunaa ja 2 parvekeovea.Ja mikä parasta, ei tarvinnut ite siivota ympäristöä! Ainoastaan ikkunoiden pesu jäi itelle, mutta uudet ikkunat ovat iisi juttu verrattuna entisiin ,30 v vanhoihin, moninkertaisiin ja hankalasti avattaviin.Lisäksi paketin hinta verrattuna esim Tiiviin on huomattavasti edullisempi, meille oli ainakin pettymys lisäksi Pihla(esittelijä sopi tulonsa ,ei näkynyt!),ja Domus soitteli kuukausi liian myöhään....Toivottavasti talvi ei tuo ongelmia mukanaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      341
      5326
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      122
      2782
    3. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      14
      2616
    4. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      143
      1736
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      121
      1435
    6. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      86
      1325
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      163
      1255
    8. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      5
      1143
    9. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      361
      1133
    10. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      284
      1097
    Aihe