Kirjallisuutta

Alan kirjallisuudesta olisin kiinostunut, mutta kun ei oiken tunnu löytyvän mistään...
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vaikka kirjat 306 kytkentää ja 307 kytkentää.

Äänestä
  • Ei elektroniikan tekstiä kannata laittaa paperille, koska netti on pullollaan sitä. Jos haluat opetella elektroniikkaa nykyisellä SMD-tekniikalla, niin käy kirjastosta hakemassa kirja "Pintaliitoskomponenttien kytkentöjä". Siinä on monta mukavaa kytkentää piirilevykuvineen ja ohjeineen niiden rakentamiseen. Kirja on noin 3 vuotta vanha.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut, kirjoitti:

Alan kirjallisuudesta olisin kiinostunut, mutta kun ei oiken tunnu löytyvän mistään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu