Osaisko joku please kertoa, minkä verran about maksaa "perus rintamamiestalon" vanhan ulkoverhouksen poistaminen ja uuden asennus tilalle? Tarvikkeet työ?
Ulkoverhouksen hinta???
11
19077
Vastaukset
- Unelma U.
Tuollaista minäkin aioin kysyä. Onko kellään hintatietoja / arvioita?
Tahtoisin vanhat kamalat mineriitit pois n.120m2
talosta ja uusi lautaverhous, auringonkeltainen!
:)- ei omin päin
jos asemakaavaan on kaavoitettu mineriittitalo! Mutta koita kestää niiden kanssa :)
- meille tehtiin jo
täältä voisi löytyä hintatietoa, www.prima-remontit.com
- Unelma U.
Kiitos tiedoista!
Kysäisenpä tuosta firmasta.
- joskus kuutioinut
sellaiset 30 neliötä tulee päivässä yhdeltä mieheltä valmista.Vanhan purku,oikaisut ja maalaus - teetkö itse jotain niistä?
Mikäli normaali tontti niin aina helpompaa telineitten kanssa.Maalaus vois olla jotain neliö/tunti valmista eli 30 alv = 36,60- Unelma U.
Maalaustahan tosiaan voisi tehdä itse niin säästäisi varmasti pitkän pennin.
- RO RO
Jos uusii ulkovuoren, kannattaa samalla lisätä myös lämmöneristystä. Tämä vaatii myös sisäpuolisen höyrynsulun saneerausta sekä ilmastoinnin asentamista. Sitten ikkuna- ja kattoremontti. Lisäksi salaojat.
Yhteensä 300 000 euroa.
Rintamamiestalon suunniteltu tekninen käyttöikä on jo lopussa.- HÄ???
Olen uusimassa talon ULKOVERHOUSTA, en koko pe****een taloa! Lämmöneristys on kunnossa, samoin ikkunat ja ovet. Kuten myös salaojat. Että jos et mitään mistään tiedä, niin älä turhaan kommentoi. PRKL!!!!
- ihan rauhallisesti,
HÄ??? kirjoitti:
Olen uusimassa talon ULKOVERHOUSTA, en koko pe****een taloa! Lämmöneristys on kunnossa, samoin ikkunat ja ovet. Kuten myös salaojat. Että jos et mitään mistään tiedä, niin älä turhaan kommentoi. PRKL!!!!
ei mitään hätää...
- puutalossa
HÄ??? kirjoitti:
Olen uusimassa talon ULKOVERHOUSTA, en koko pe****een taloa! Lämmöneristys on kunnossa, samoin ikkunat ja ovet. Kuten myös salaojat. Että jos et mitään mistään tiedä, niin älä turhaan kommentoi. PRKL!!!!
Täällä kirjoitellaan vapaasti ja pitää olla hiukkasen huumoria ja sitä pelisilmää - jos joltain nyt vähän juttu eksyy niin siinä tarvi ruveta aukomaan päätä. Pelle!
- hengittävän rakenteen
kanssa!!! Hengittävyys on säilyttävä!
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Hengittava talo kappaletavarasta.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2303368- 592877
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I262492Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182471Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve761973Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851869Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191825Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911672Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691013