Terveisiä Inarin Lapista

Neuvos kävi ja tuli takaisin lapista ja melkein kuivin jaloin, vaikka satoi välistä rankasti.
7830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ihan kiva

Äänestä

matkalla, kuivin jaloin? saappaat sentään.

Äänestä
  • Aloittaja

    Neuvos asteli pitkin pitkospuita remmikengissään noin kahden kilometrin matkan.

    Äänestä

sinne, aeakin vuojeksi tai pariksi. Olisi Tämä keskustelu saonu viisaemmat piirteet noen kaekkisena, aenaki tuoksi aijaksi.

Poesta se heinäpeä siitä mökkisi liittymästä. Taetaa olla vanhentunut vitsi, samoen kun se tektsti siinä päen laella.

Nimim. liian usein nähnyt.

Äänestä
  • Aloittaja

    Heinäpää on hyvä maamerkki ja tulossa on toinen samanlainen.
    Lapissa vain käyn en jää sinne asumaan toistaiseksi, muttei koskaan tiedä milloin sellaiseen on mahdollisuuteni, koska sieltä minä olen löytänyt parhaat kaveritkin.

    Äänestä

  • rantaneuvos1 kirjoitti:

    Heinäpää on hyvä maamerkki ja tulossa on toinen samanlainen.
    Lapissa vain käyn en jää sinne asumaan toistaiseksi, muttei koskaan tiedä milloin sellaiseen on mahdollisuuteni, koska sieltä minä olen löytänyt parhaat kaveritkin.

    Mee hyvä neuvos sinne Lappiin ja jää sinne pysyvästi...!
    Ei tarttis selitellä lomalaisille kuka höperö sinä oot.

    Äänestä

Käväisikö neuvos Lemmenjoella kultaa huuhtomassa? Siellä asuu mm. Jomppasia. Ennen aikaan kuuluisa pororuhtinas Kaapin Jouni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rantaneuvos1 kirjoitti:

Neuvos kävi ja tuli takaisin lapista ja melkein kuivin jaloin, vaikka satoi välistä rankasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu