Suhdesolmut

Kertokaapas simienne suhdesotkuista esim oletteko tarkoituksella tehneet kolmiodraaman vai minkälaista.

Itselläni on nainen jolla on 8 rakastajaa ja kaksi lasta ja mies joka ei tiedä mitään asiasta.

Sekä kaksi sisarusta joista toinen on tehnyt lapsen eräällä aviomiehellä, mutta hänen vaimo ei tiedä asiasta eikä myöskään tämän sisaren uusi poikaystävä ,hän odottaa lasta tälle poikaystävälle.
10677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sitähän on tullu tehtyy vaikka mitä...... kolmiodramoja löytyy paljon ja muutaman kerran oon tehny niin et nainen menee töihin ja mie muhinoi toisten naiten kanssa kotona.

Nytkin simeilläni on se tilanne et ne on menossa naimisiin ja miehellä on viisi rakastajaa, joista ainakin yhden kutsun häihin.

Mutta tämä ei niinkun liity asiaan mutta eilen kun mun simit oli treffeillä, niin Tapio Mukavainen tuli yhtäkkiä hakkaamaan mun toista simiäni =)

Ei tuu muuta mieleen....

Äänestä

mulla tämmönen perhe eli on äiti ja tytär ja se tytär on aikuisen miehen kaa ja sitte se mies pettää sitä tyttöö sen tytön äitin kaa..aika sekavaa..eli se mies on niinku nyt sen tytön isäpuoli xdxdxd ne ovat jo pelehtineet.hitsi kun poistin sen hackin vahingossa=(

Äänestä
  • Tästä on jo aikaa, mutta minullakin oli kerran semmonen perhe, että oli äiti ja tytär, sitten se äiti rakastu uuteen mieheen ja se kai muutti niille, sitten se tytär rakastu myös siihen mieheen ja oli kait raskaanakin sille. Että näin :D

    Äänestä

  • Minniel kirjoitti:

    Tästä on jo aikaa, mutta minullakin oli kerran semmonen perhe, että oli äiti ja tytär, sitten se äiti rakastu uuteen mieheen ja se kai muutti niille, sitten se tytär rakastu myös siihen mieheen ja oli kait raskaanakin sille. Että näin :D

    No mulla oli tämmönen tapaus:

    Tapio Mukavainenhan on sen yhen siivoojan kanssa, vai mitä? Sen Tapion vaimon (nimeä en muista) laitoin yhen naisen kanssa ja se oli mukavaa, kun laitoin sitten Tapion pussaamaan vaimoaan siivoojan ja vaimon tyttöystävän nähden... Tosin tallennukset ovat sittemmin kadonneet.

    Äänestä

yhdellä miehellä on 20 rakastettua,jokasen kanssa pelehtinyt.. ei jäny kiini kertaakaan muttei ole perhettä.

sitten on siskokset jotka asu samassa kämpässä kummatki tehny samalle miehelle lapsen ja lapset saman ikäisiä :D

sit yhessä perheessä on kaks pariskuntaa ( matti ja maaijja ja jaakko ja milja) et jaakko ja maijja oli ennen naimissa ja yks kakara. nyt sitten on milja rakastunu mattiin ja jaakkoon ja matti on rakastunut maijjaan ja miljaan ;D ja kummatki naiswet on tehnyt kummalleki miehelle lapsen :D
toivotavasti tajusitte ton vikan :D:D

Äänestä

tässä on yksi taisto ruutila .naisia:
1 jonna ylpölä on naimissa mutta sai taistolle pojan.
2 terttu kovero kihlattu ja sitten ero sai taistolle eka pojan ja kaksoset tytön ja poijan.
päivän myöhemmin toinen nainen ,
3 hellevi lamppukka sai kaksoset tytön ja pojan.
4 sofia virtanen sa pojan erosi jannesta.
5 tytti romppannen sai kaksoset pojat
7 poikuus meni eljas leijonalle joka kuoli
mulla on monta näitä

Äänestä
  • Aloittaja

    Aika hauskoja nää tlanteet, mutta mutta kertokaas sit jotain uusia tapoja pelata esim uusioperhe?

    Äänestä

  • viveca87 kirjoitti:

    Aika hauskoja nää tlanteet, mutta mutta kertokaas sit jotain uusia tapoja pelata esim uusioperhe?

    isällä kaksi lasta ja äidillä kaksi lasta ja sitten vielä yhtenen ,lapset eivät tykkää isän uudesta tai toisin päin yksi päätyi nyt eroon .näitä on aika monta

    Äänestä

Mulla on perhe, jossa mies ja nainen oli tosi rakastuneita, kunnes nainen petti miestään naapurin rikkaan ukon kanssa ja tuli "vahingossa" raskaaksi. Koska en saanu juoruilemalla pettämistä paljastettua, aviomies näki vaimon ja naapurin romanttisen halauksen ja otti lopulta eron. Nainen muutti viimeisillään raskaana olevana rikkaan miehen luo ja nyt ne on menossa naimisiin ennen kuin lapsi syntyy - häät on edelleen kesken, koska aina tiettyyn kellon aikaan koko peli tilttaa kesken juhlien - kuva jää seisomaan paikalleen, mutta äänet kuuluu. :S Pitää kattoa, jos ois ratkennu nyt kun asensin uuden lisärin, jos ei taidan päivittää. :)

Tarkoituksena ois vielä, että kun lapsi syntyy, se elää ensin vaan äidin ja rikkaan miehen kanssa, kun äidin ex viettää masentuneena rietasta poikamieselämää jonka päätteksi vanha suola alkaa janottaa ja äiti ja lapsi muuttavat takaisin kotiin, jos peli alkaa toimia.

Äänestä

mull on semmonen blondi naine jonka nimi on coraly ja sill on 15 rakastajaa!....
tää saattaa olla vähä pervoo mutta sil on niinku miehii ja naisii xDD
ei voi mtn .)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viveca87 kirjoitti:

Kertokaapas simienne suhdesotkuista esim oletteko tarkoituksella tehneet kolmiodraaman vai minkälaista.

Itselläni on nainen jolla on 8 rakastajaa ja kaksi lasta ja mies joka ei tiedä mitään asiasta.

Sekä kaksi sisarusta joista toinen on tehnyt lapsen eräällä aviomiehellä, mutta hänen vaimo ei tiedä asiasta eikä myöskään tämän sisaren uusi poikaystävä ,hän odottaa lasta tälle poikaystävälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu