Moikka..36-vuotias ukkeli tässä kyselee pelaako Jyväskylän alueella jalkapalloporukoita..ei ammattilaisia..:)..johon tälläinen ukkeli voisi tulla mukaan pelaamaan..itse asun Huhtasuolla..mutta pelata voi missä vaan..laittakaa tietoa sähköpostiin kotka.lintu2suomi24.fi
Jalkapalloa
Miekkonen vaan
5505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eli osoite oli [email protected]..
Meidän joukkueeseen mahtuu jos pakarasi ovat kiveä...ollaan poikien kanssa koko talvi oltu luistelukulmassa, nyt on jerkkua pohkeessa vaikka muille jakaa..kesäharjoittelu tapahtuu pääasiassa speden spelien tyyliin..pallo kuminauhalla jalassa kiinni..kaupassa ja kotona. Tervetuloa joukkoon. Googleta "pallo jalassa", sieltä löytyvät yhteystietomme.
Hei! Myllyjärven kentällä on keskiviikkoisin klo 20-21.30 jalkapallon peluuta. Futista pelataan aina 29.8 saakka. Ei muuta kuin sinne pelaamaan.
On varsin ikävää kun pojat pelaavat palloa kentällä, niin siitähän nousee hirviä savupilvi kuin suurajoissa konsanaan. Se sitten pikku hiljaa ajautuu kohti kerrostalomme tuuletushormeja ja sitä kautta sisätiloihin. Hampaat narskuu velliä syödessä.
Sieltä, jos pelaaminen häiritsee.