Meillä on sellanen ongelma, että annetaan häissä appiukoille sellaset kirjat kuin Jukka. K. Salosen kirjoittamat Appiukon käsikirjat.
Haluttaisiin kuitenkin antaa anopeillekkin jotain mutta vastaavia anopin käsikirjoja en ole löytänyt mistään. (huumorisävytteiset teokset)
Joten kysyisinkin, että onko jollain tietoa oisko tollaisia teoksia anopeille olemassa tai mitä muuta voisi tämän sijaan antaa?
Kaikki vinkit on tervetulleita :)
Anopille lahjaa...??
Morsmaikku 2007
4
1211
Vastaukset 4
- löydy
Niin askartele ihmeessä itse pieni käyttöopas vihkonen ja ota mallia siitä appiukon kirjasta, sovellat vain niitä opasteita naiselle sopivaksi.
- paidat
Painata anopeille paidat, nasevalla tekstillä
esim.
Jaanan anoppi
7.7.2007
ja
Jaakon anoppi
7.7.2007 - vierailija
Ei ihan liippaa anoppi aihetta, mutta kivoja pieniä aforismi/lahjakirjoja naiselle. Aiheena mummoenergia, aurinkoenergia ja naistensaunassa..
Löytyy ainakin www.harmonianet.fi ja varmaan ihan kirjakaupoissakin.. - PERINNE TIETO
VANHAN PERINTEEN MUKAAN ANOPILLE HAMEKANGAS JA APPIUKOLLE PULLO
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466