kaksi USAn homoaktivistia liittyi

Mielettömiä uutisia!

Kaksi merkittävää homoaktivistia on tullut uskoon ja kääntynyt pois homoudesta:

Lesboille suunnatun Venus-lehden päätoimittaja Charlene Cothran, lesboaktivisti:
http://www.christianitytoday.com/ct/2007/marchweb-only/112-52.0.html

Michael Glatzen kääntymys: 'Gay'-rights leader quits homosexuality
Rising star in movement says God liberated him from lifestyle
http://worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=56481
3919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Noi ihmeparantumiset saa aina ajattelemaan, mikä ihmeen prosessi siellä on takana - hirveä haloo teeveekameroiden ja median edessä. Mikä noiden juttujen merkitys on?

Ihan niin kuin kissa ajais karvansa ja ajattelis tulevansa kaljuksi hiireksi. Karvat kasvaa aina takaisin...

Reppanat eivät ole sinuja itsensä kanssa, se tulee lähinnä mieleen.

Äänestä
  • Luin kerran kirjan jonka eräs amerikkalainen naistoimittaja oli kirjoittanut arabi naisista. Siinä kerrottiin Saudi-Arabialaisista öljymiljonääreistä jotka maksoivat kuuluisille vatsatanssijoille miljoonia jotta nämä vetäytyisivät alalta ja alkaisivat julkisesti saanaamaan uskoon tulosta hunnutettuina. Paljonkohan näille ihmeparantujille on maksettu?

    Äänestä

  • sen Venus lehden toimittajan jutun, ja ei hän heteroksi väitä muuttuneensa, vaan sanoo elävänsä selibaatissa.

    Hän kai on vilpitön ja tuo juttu sopinee hänen persoonaansa, koska jutun mukaan hän nuorena tunsi tehneensä väärin harrastamalla pinnallisia miesjuttuja ja teki silloin parannuksen alkamalla tapailla vain naisia (jotka näkivät hänet enemmän henkisesti ja kokonaisena ihmisenä). Nyt hän sitten teki toisen, erilaisen parannuksen ja ryhtyi selibaattiin.

    Lesbosta heteroksi kääntyminen ei tietenkään onnistu, mutta jos bi haluaa karsia seksuaaliset elementit elämästään, niin se on askeettisempaan elämään siirtymistä eikä mitään heterouden teeskentelyä. Ja vaikka tuo toimittaja ei enää hyväksykään aktiivista homoseksuaalisuutta, niin kyllähän hänellä edelleen gay-identiteetti on: puhuu avoimesti homoudestaan ja julkaisee yhä lehteä lesboille. Sanoma vain on muuttunut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-gayliikkeeseen kirjoitti:

Mielettömiä uutisia!

Kaksi merkittävää homoaktivistia on tullut uskoon ja kääntynyt pois homoudesta:

Lesboille suunnatun Venus-lehden päätoimittaja Charlene Cothran, lesboaktivisti:
http://www.christianitytoday.com/ct/2007/marchweb-only/112-52.0.html

Michael Glatzen kääntymys: 'Gay'-rights leader quits homosexuality
Rising star in movement says God liberated him from lifestyle
http://worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=56481

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu