Siis jos mies on yli 40v ja pisin seurustelusuhde on ollut n.3v eikä ole lapsia. Harrastuksia ja kavereita riittämiin, taattu työ ja kaikin puolin kunnollinen.Jäyhä puhumaan tai näyttämään tunteita mutta muutoin koittaa otta huomioon esim laittaa ruokaa ja tuo kukkia. Olen jäänyt miettimään jälkeenpäin mikä meni pieleen (minä siis kyllästyin puhumattomuuteen) tai miksi tuon ikäinen mies ei ole vielä vakiintunut vaikka on niin kunnollinen. Onko kellään kokemusta tai kertokaa miehet omia mielipiteitä.
Mietityttää, kummastuttaa...
Mikä vialla, vai onko...
10727
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
on se ilmoja pidellyt.
Vähän kun minä ;-) Vastasit jo itse eli naiset kyllästyy. Jos mies on sitä sorttia että ei joutavanpäiväisyyksiä puhu niin ei se siitä muuksi muutu. Asiaa ei riitä koko ajaksi. Usein siihen liittyy vielä tarve olla joskus ihan itsekeseen ja sitä monet ei ymmärrä ollenkaan vaan kokee loukkauksena jos seura ei kelpaa.
niin, että meillä on naisten ja miesten välillä euroopan suurin erilaisuus. Tiedetään, että Suomipoika ei käy teatterissa, konserteissa eikä lue kirjoja. (tilastot). Siksi Suomipoika ei voi puhua näistä asioista. Ne kuuluvat naisille. Mutta kyllä Suomipoika puhuu autoista, työstä ja viinasta. Nainen joka pitää näistä asioista, tulee myös toimeen Suomipojan kanssa.
Sie oot rinsessa ja sinnuu on koheltava ku rinsessoo.
Et taia oikee sietee sitä että sinua ei palavota koko ajan.
Mitäpä sitä ukko puhumaan jos ei oo asioo.
En minäkää joutavia länkytä.
mies,
olen sellaisen kanssa naimisissa, rakastan.:)
Sitä vaan niin yleisesti kaivataan myyntimiehen/poliitikon kaltaista koristeellista kehuskelua ja nokkelaa kommentointia ... vaikka niillä kaunopuheilla ei sitten pitkällä aikajänteellä olisikaan sen syvällisempää merkitystä.
Oletko tietoinen ... kyllä tuollaisen jäyhän kanssakin voi jutella ... kuuntelemalla ja ajan kanssa ;-)
itse olen yli 40 nainen ja edelleen yh sinkku.
miksi kukaan ei minulle tule vastaan...
olen sentään ihan mukava, nätti ja kaiken lisäksi tosi kiva ihminen , tunteellinen ,aito, herkkä,...vai onko se niin että "kunnon ihmisiä" ei katsotakkaan sillä silmällä?
kuvauksesi mukaan sellaiselta, että kyllä sinulla on melko varmasti ollut vastaantulijoita. Miten voisit pitää jatkossa silmäsi ja mielesi pikku riikkisen paremmin avoimena ... ?
kulkea silmät enempi auki, kun olen niin sosiaalinen
iloinen , vaan silti tuntuu ihmiset karttavan minua!
että jos katselisit vaikkapa syrjäsilmällä, peilin kautta tai vaikkapa silmät kiinni (tämäkin on mahdollista, kokeile vaan rohkeasti) ... niin kohtaamiset ja elämä saattaisivat tuoda esiin jotain sellaista mitä et ole aiemmin nähnyt :-)