Kaikki joiden velat täyttävät 01.03 2008 mennessä 15 vuotta ÄLKÄÄ MAKSAKO TAI TEHKÖ MINKÄÄNLAISTA SOPIMUSTA perintätoimistojen kanssa, näkevät että ahneella on paskanen loppu
Älkää maksako
Perintämafian uhri
234618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kuule, näin pitkät maksut ovat jo perinnässä eikä niitä sieltä pois saa
Ei tarvii pois saadakaan kun menevät vanhaksi silloin, buahahahahaaa!
Kirjoitat satuja älkää uskoko satusetää, takulla poistuvat ulosotosta 1.3 2008 vai etkö osaa lukea lakeja, paljonko sinulta jää saamatta halvalla ostettuja muiden saatavia heh,heh kyllä sillä ahneella verenimijällä on se paskainen loppu.
Kuka on ahne, se joka ei maksa velkojaan, ja yrittää niistä keplotella eroon, vaiko se joka haluaisi omat rahansa pois?
Alkuperäinen luotonantaja tai tavarantoimittaja on saanut osan aikanaan ja sitten myynyt pilkkahintaan perintämafia virmoille lopun valasta jotka laittavat perintäkuluja ja korkoja milensä mukaan. Ovat yrittäneet sitten saada ulosoton kautta muhkeita voittoja ylikansallisille yrityksilleen. Sinä et todellakaan tiedä mistä nämä velat ovat syntyneet ei ainakaan ylivarojen elämisestä niin kuin oletat. Suurin syy Suomen harmaantalouden kasvuun löytyy älyttömästä ulosotto systeemistä,
joka viimein on tajuttu ja velat postuvat ulosotosta siellä riittävän kauan roikuttuaan, ei ikuisesta velkavankeudesta ole ollut hyötyä kenelleekkään muille kuin paskanjauhajille ja rosvoperintätoimistojen osakkaille joista suurinosa on ulkomaalasia lakitoimistoja. Suuskiitos niille kansanedustajille jotka ymmärsitte asioiden todellisen älyttömyyden, he ivät kuulu näihin työmiehen ystäviin jotka etupuolella kättelevät toveria ja selän käätämisen jälkeen puukottavat heti.
tarjosivat saman tasoista sopimusta kuin Uffe sai aikanaan, mutta hänen ei tarvinnut olla pitkään ulosotossa, sanoin hansalle että sopimus pitää olla paljon parempi kuin uffella, eivät kuulema pysty tarjoamaan parempaa, sanoin pitäkää sitten paperinne. 1.3.2008 93 ja sitä vanhemmat velkapaperit eivät ole minkään arvoisia.
intensiivinen justiina jolla on sinen tavaramerkin väri on samoilla tarjouksilla liikkeellä uskoivat kerralla ettei tuu sopimusta.
Hoitele sossun avustukset takasin et oo ansainnut tähänasti vielä euroakaan, mee töihin vaikka poimiin puolukoita pummi.
ne velat, joille on haettu oikeuden päätös ennen 1.3.1993 lakkaavat tuolloin 1.3.2008
velkoja ole ehditty jo ulosmitata jostain varallisuudesta.
Silloin ne eivät vanhene koskaan.
Muistakaa että velat voivat vanheta vain, jos niitä ei ole ehditty ulosmitata.
Ulosmittauksella ei ole mitään tekemistä velkojen vanhenemisen kanssa.
Vain ennen vanhenemista ulosmitattu omaisuus voidaan realisoida velan maksamiseksi myös vanhenemisen jälkeen.
"Vain ennen vanhenemista ulosmitattu omaisuus voidaan realisoida velan maksamiseksi myös vanhenemisen jälkeen."
Tuotahan minä juuri yritinkin sanoa. Eli ollaan ihan samaa mieltä asiasta.
Eli jos on ehditty ennen vanhenemista ulosmmitata, eivät ne todellakaan vanhene, vaan voidaan edelleen periä ulosmitatusta varallisuudesta.
Suurimmalla osalla on kuitenkin merkintä UMV. Mitä meinasit ulosmitata?
Ei taia löytyy mittää ennee kaik onnii mänt jo sinne misont tulleetkii.
on ainakin yksi joka on asiosta perillä eikä kirjoitele hevosmiesten uutisia tähän ketjuun.
Teillä on korkokertoimet vähän yläkantiin, korko teillä saattaa tuplaantua kalenterivuodessa, mithän tästä tavasta kirjoitellaan tuolla rikoslaissa teidän koroista.
Jos oikeudenpäätöstä ei ole haettu valat lakanneet jo vuosia sitten.
Ulosottokaari
http://www.om.fi/Etusivu/Ajankohtaista/Uutiset/Uutisarkisto/Uutiset2007/1181802204663
Misää tapauksissa sovelletaan tuota 20 vuoden vanhenemisaikaa?
Kyllä sekin noissa lakipykälissä selvitetään ainakin valallisen rikos (tuomio aiheeseen liityen) on se yleisin mahdollinen jatko-ajan perusteena oleva. Perintätoimistot eivät sitä pysty ratkaisemaan vain käräjäoikeus. Melkein kaikkien 15v täyttäneiden velkojen vanheneminen varma asia. Älkää tehkö mitään soppareita joilla maksaisitte perintämafioille jatkuvaa eläkettä kyllä niitä rosvottavia tulee aina teidänkin jälkeen.
20 vuotta on yksityishenkilöiden velkasuhteessa
Kovin hiljaista onko suruaika alkanut.
Kiitos kaikille viestin lukeneille ja asiallisesti vastanneille, vielä muutama kuukausi niin parintätoimistot voivat vetää kätensä leppään.