Onko kukaan kokeillut mikä tarvikeohjaimista mahtaisi olla paras vaihtoehto korvaamaan ps3:n surkean suckaxis-pökäleen?
paras tarvikepädi?
logitech?
1169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Itselläni on saman mallinen Logitechin langaton ohjain Ps2:ssa ja se on huomattavasti parempi kuin alkuperäinen ergonomialtaan ja näppäimet toimivat mielestäni paremmin kuin Sonyn alkuperäiset. Ainoa mitä ohjaimessa voisi muuttaa on ristiohjain ja d-pad olisi siirretty toisinpäin ja risti, kolmio, ympyrä, ja neliö olisi korvattu kirjaimilla, mutta nuo ovat Ps1/2/3:n ominais piirteitä, joten niitä on aika vaikea mennä muuttamaan.
Akun kesto tuossa logitechin ohjaimessa teki minuun suuren vaikutuksen, koska pienillä virittelyillä(todella tehokkaat paristot ja tärinä pois) se kestää kai 250 tuntia aika vaikea laskea kun se kestää niin kauan olen vaihtanut kerran paristot siihen sen historian aikana.
Logitechin langatonohjain on lisäksi varustettu tärinällä, jota Ps3:n alkuperäinen ohjain ei ole. Vaihtelevia syitä tähän löytyy aika paljon(liiketunnistus häiriintyy, akku kesto putoaa, ei mahdu ohjaimeen...), vaikka mikään niistä ei pidäkkään paikkaansa, vaan totuus piilee lainsäädännössä ja oikeuden käynneissä.