Minne ja mistä halvimmat lennot? tekisi mieli käydä jossain päin saksaa mutta kaupungilla ei niin väliä.
Halvalla saksaan, miten ja minne?
8
1349
Vastaukset
- Bremeniin
Tulin juuri Bremenistä, mukava vanha Hansakaupunki. Hyvät ostosmahdollisuudet, edulliset lennot, lentokenttä vain noin 3km keskustasta, nähtävyyksiä mukavasti ja aivan ihana vanhakaupunki. Suosittelen!
- hieman lisää
sillä tsekkasin just ryanairin lentoja ja bremen oli yksi kohde. En ole saksassa koskaan ollut, enkä haluaisi mihinkään "miljoonakaupunkiin".
Millainen hintataso siellä oli suomen hintoihin verrattuna? Ruokaa ja olutta riittänee... - Bremeniin
hieman lisää kirjoitti:
sillä tsekkasin just ryanairin lentoja ja bremen oli yksi kohde. En ole saksassa koskaan ollut, enkä haluaisi mihinkään "miljoonakaupunkiin".
Millainen hintataso siellä oli suomen hintoihin verrattuna? Ruokaa ja olutta riittänee...Bremen oli mukavan sopivan kokoinen kaupunki, olimme siellä 3 yötä. Hotellimme oli noin 500m päässä pääostoskadulta/pääkadulta. Tämän kadun varrella on myös suurin osa nähtävyyksistä, raatihuone, kirkot ja vielä vähän eteenpäin der Schnoor eli vanha kaupunki ja se oli tosiaan kaunis. Kauppoja riitti ja hintataso ainakin alen aikaan varsin kohtuullinen. Ravintolat menivät lasten ehdoilla, joten parasta antia ne saanut siitä puolesta, mutta kahviloitakin oli tosi paljon ja niissä olisi ollut viihtyisä istuskella. Edullisesti ruokaa sai esim. tavaratalon ravintolasta ja siellä oli ihanat kahvit ja tortut yms.
Vaatteita mukaan tarttui pääasiassa lapsille, mutta itsekin sain parit farkut ja paidan. Oli myös kauppoja, joita ei Suomessa ole, joten kivaa vaihtelua. Mukavan kokoinen kaupunki ja hyvät on ostosmahdollisuudet, ei toki Lontoon yms. tasoa.
Bremen on ihan jalkaisin hallittavissa ja raitiovaunut kulkevat tiuhaan. Lähellä on myös puistoja ja kaunis tuulimylly. Saksa yllätti positiivisesti!
Jos Ryanairia harkitset, myös Riika on tosi kiva kohde ja lähellä, samaa kokoluokkaa kuin Helsinki ja Bremen.
Toivottavasti pääset reissuun! - ryanair ei ole suomenkielinen
halvat tarkotaaa keskellä viikoo lähtöjä ja elokuussa kallistuvat koko ajan!
- Perjantailähtö
ryanair ei ole suomenkielinen kirjoitti:
halvat tarkotaaa keskellä viikoo lähtöjä ja elokuussa kallistuvat koko ajan!
Varasin ajoissa perjantailähdön Ryanairilla Bremeniin elokuussa. Menopaluu, laukut ja verot yhteensä 57,60 henkilöltä. (Paluu on keskellä viikkoa ja oli kalliimpi).
- Esmeralda1
Kannatta seurata Air Berlinin lentohintoja, halpoja lentoja saa kun ostaa kuukausia ennen. Edullisimmillaan edestakaiset lennot maksavat kaikkine veroineen 58 eur/hlö. Hotellit voi varata paikallisten hakukoneiden kautta jossa hyvät vertailut. Esim. helmikuussa matka Düsseldorfiin maksoi 170 eur sisältäen 3 hotelliyötä ja lennot.
- hki-berliini-hki
www.blue1.com on halpa.
- lennellyt
www.airberlin.de
www.germanwings.com
kun varaa ajoissa, saa todella halpoja edestakas lentoja :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403067- 802831
- 1862444
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362165- 191483
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411396- 101274
- 131269
- 221241