GameCuben ohjaimet?

Käykö Wiihin?
3662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Senkun tökkäät kiinni porttiin.

Äänestä
  • Lapsilla on GC ja nyt on jankutus alkanut Wiistä ;). Olen vaan laskeskellut mitä kaikkea joutuisi ostamaan, mutta tuohan helpottaa ainakin aluksi kun nuo samat ohjaimet käyvät.

    Äänestä

  • tietämätön2229 kirjoitti:

    Lapsilla on GC ja nyt on jankutus alkanut Wiistä ;). Olen vaan laskeskellut mitä kaikkea joutuisi ostamaan, mutta tuohan helpottaa ainakin aluksi kun nuo samat ohjaimet käyvät.

    GameCube -pelien ohjaamiseen. GC:n pelithän toimivat Wiissä suoraan.

    Mutta Wii-pelien ohjaamiseen tarvitaan Wii-ohjaimet, yleensä Remote ja Nunchuk (yhdet tulevat mukana) eikä useimpia Wii-pelejä voi pelata ilman noita Wiin omia ohjaimia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tietämätön2229 kirjoitti:

Käykö Wiihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu