Olisin

halunnut tietää

kun au pair paikkaa etsin luxenburgista ja sain vastauksen eräältä perheeltä ni pärjääkä siellä 100€/vkossa. Perhe siis maksaa asumisen ja ruat jne. Joten ihan omaan käyttöön. Kiitos

4

1511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luxiin

      Oon ite lähössä kans Luxemburgiin syksyllä ja mun perhe maksaa mulle 100 euroa viikossa. Kun kävin keväällä tutustumassa perheeseen paikan päällä niin niitten nykynen au pair ainaki sano että palkka riittää. Milloin oot lähössä? Minne päin Luxemburgia?

      • sen

        perheen valitsen ni oisin lähössä syyskuussa. oon nimittäin edellisessä perheessä viel elokuun loppuun. eikä hajuakaan missä päin ne asuu. mul on kyl viel muutama perhe josta yritän valita joten varmuutta ei viel oo. toi ois kyl muuten hyvä perhe ja maksaa paljon muutakin.


      • lähdössä

        Tämä tyttö on todennäköisesti kans lähdössä Luxiin auppariksi syksyllä, tosin perheen kans vasta tapaamiset edessä jne. Luulen (ja toivon) kuitenkin, että tähän perheeseen pääsen, vaikuttavat erittäin mukavilta. Luxissa on kuulemma paljon suomalaisia auppareita..


      • Luxemburg
        lähdössä kirjoitti:

        Tämä tyttö on todennäköisesti kans lähdössä Luxiin auppariksi syksyllä, tosin perheen kans vasta tapaamiset edessä jne. Luulen (ja toivon) kuitenkin, että tähän perheeseen pääsen, vaikuttavat erittäin mukavilta. Luxissa on kuulemma paljon suomalaisia auppareita..

        Jos lähet ja haluat saada kaverin Luxista niin laita vaikka tänne viestiä. Ite oon kuitenki lähössä ens kuussa ja ois mukava jos olis joku suomalainenki jonka kans vois touhuta kaikenlaista:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3166
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2435
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      61
      1435
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1402
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      12
      890
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      885
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      311
      872
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      807
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      758
    Aihe