Vitun valitajat menkää töihin siitä! Aina niitä jotain duuneja on ettei tarvii valittaa!
Vai oottekste niin saatanan itseriittosia ettei teille kelpaa kuin just se duuni mitä olette joskus puolivuosisataa sitten tehnyt?
Aina sitä jotain hommaa löytyy!!!!!!!!!!
Vai oottekste niin saatanan itseriittosia ettei teille kelpaa kuin just se duuni mitä olette joskus puolivuosisataa sitten tehnyt?
Aina sitä jotain hommaa löytyy!!!!!!!!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ottaisit asioista selvää ennekuin tänne tulet vittuileen. Minä esim. olen yli 50v ja hiljattain 3 eri työhaastattelua läpikäynyt. Ensinnäkin kysymystenlistalta puuttui vaan kysymys että voisitko taikoa itses noin 25v nuoremmaksi niin paikka oilsi sinun.Pienellä paikkakunnalla sain jälkeenpäin tietää että kaikki palkatut olivat alle 30 vuotiaita. Ei mihinkään työpaikkan "mennä".Tyhjää ei ole olemassa.
Kaikkihan me ei asuta pääkaupunkiseudulla U R P O!
Eivät kaikki tosiaankaan asu etelä-suomessa! Ärsyttävä oli se alkuperäisen kirjoittajan viesti.. Ei niihin töihin niin vaan mennä tosta vaan!! Vaikka on koulutusta ja kokemusta monelta eri alalta. Meikäkin on yli nelikymppinen ja tuntuu että parikymppiset ne kaikki paikat vie!
Mitä sä siellä höyryät? Oikeasti siellä kimittää joku epäonnistunut luuseri, jolla ei elämä oikein tunnu sujuvan. Onnea vaan.
Te vitun valittajat joutaisitte itse työttömäksi ja antaa työt sellaiselle joka osaa muutakin kuin marmattaa. Ne jotka suurimpaan ääneen jauhavat paskaa saavat vähiten aikaan, itse kyllä luulevat jotain tekevänsä mutta paskat. Itse tein harjoittelussa kolmessa tunnissa ne honmmat virheettä, mihin teillä valittajilla ei päivä riitä, kun pitää valittaa.
siis koitas ite.. ja tuu sit valittaa takas.
Työntekijä ja saita työnantja ei kohtaa jos sanon palkkavaade 3000ekee vähintää kuussa..pitäs olla kuulemma 900ekeä..miinus maksut.