hei olen perustanut koirien hoitolan

hei!
olen perustanut koirille hoitolan ja osoite on
aittapellonkatu 9a10 lahti
pun:0443090886
ja nyt tietoa koirien hoitolasta
koira saa 3kertaa päivässä lenkkeilyn ja jos on pakko hätä niin sitten tietysti
naaras koiraa ei saisi tuoda kun hänellä on juoksut ja soitattehante 3päivää ennemmin kun tuotte koiranne tänne ja tuottehante ruuat mukananne viikko maksaa 7euroa joo ja olen täysi ikäinen
91529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

vakuutus-ja muut viralliset asiat hoitolassasi.
Onko mahdollisen sairastumisen sattuessa sinulla saatavilla eläinlääkäri ja jos tapaturma tulee hoidokille niin pystytkö koiran toimittamaan silloinkin lääkäriin?

Äänestä

lisää:
- millaiset tilat? Osoite antaa viitteitä kerros- tai rivitaloasumiseen
- onko mahdollisuutta erottaa koiria toisistaan, kaikki kun ei tule kaikkien kanssa toimeen
- onko tarkistukset suoritettu, eli eläinlääkäri tai kennelvalvoja hyväksynyt tilat kyseiseen käyttöön?
- minkälaiset taidot hoitajalla/hoitajilla on käsitellä koiria?
- mitä muuta aktivointia tarjolla kuin vain lenkkeily?
- aika halpa hinta, normihoitolat ottaa n. 10-15 euroa päivä... mihin siis hinta perustuu?

Äänestä

Sanaan "perustanut" perustuen täytyy kysyä:

Yrityksen nimi?
Yritysmuoto?
Yrityksen y-tunnus?
Vastuuhenkilön nimi?
Vakuutukset?
Verot?
Kirjallinen hoitosopimus tai muut kirjalliset ehdot ja sitoumukset?

Tämän mainoksen perusteella en todellakaan luovuttaisi ainoatakaan koiraa. Teksti on heikkotasoista ja tietosisältö olematon. Kaiken lisäksi 7 euron viikkomaksulla ei pysty pyörittämään yritystä tmv virallista toimintaa, järjestämään vakuutukset ja maksamaan lakisääteiset maksut.

Äänestä

Oletko oikeasti ihan seko? Mikä on hoitolan nimi? Eläin lääkärin nimi? Montako hoitajaa? Mikä on perustelusi kysymyksiin?

Taidat olla joku nuori koululais tyttö joka on hulluna koiriin ja ei ole "syystäkin" saanut omaa koiraa. Ja on päättänyt omaan kerrostalo kaksioon perustaa oikeen hoitolan!!!

HALOOOOOOOOO HALOOOOOOOO HERÄÄ TYHMÄ!!

Äänestä
  • Siis hei haloo!!!

    Äänestä

Just 7egee/viikko!!!

Päätelkäähä siitä mikäs tää viesti nyt sit onkaan :-D

Äänestä
  • en saa kommentoida. Joku kyylää...

    Äänestä

  • mistica kirjoitti:

    en saa kommentoida. Joku kyylää...

    ilmoitus, erittäin luottamusta herättävä, eikö!

    Jos on provo, tosi köyhä.

    Joka tapauksessa köyhältä taholta.

    Äänestä

  • mistica kirjoitti:

    ilmoitus, erittäin luottamusta herättävä, eikö!

    Jos on provo, tosi köyhä.

    Joka tapauksessa köyhältä taholta.

    no ajatelkaa mitä ajattelette mutta olen täysi ikäinen huolehtiva ja nyt minulla on kaksi koiraa hoidossa että täytyy mennä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


koirahoitola kirjoitti:

hei!
olen perustanut koirille hoitolan ja osoite on
aittapellonkatu 9a10 lahti
pun:0443090886
ja nyt tietoa koirien hoitolasta
koira saa 3kertaa päivässä lenkkeilyn ja jos on pakko hätä niin sitten tietysti
naaras koiraa ei saisi tuoda kun hänellä on juoksut ja soitattehante 3päivää ennemmin kun tuotte koiranne tänne ja tuottehante ruuat mukananne viikko maksaa 7euroa joo ja olen täysi ikäinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu