Vinkkejä ja kokemuksia kaivataan... Olemme lähdössä kahden lapsen kanssa 15.7.toinen 11kk ja toinen 4.
Sunny Beach
nalle puh
4994
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Huh, tultiin just 1.7 eipä ollut paikassa kehumista!
Rannat olivt epäsiistejä ja täysiä! Rattaiden kanssa tosi hankala liikkua! Ilma oli aika lämmin parhaimmillaan oli loman alussa jotain 46, joten ilmat kyllä suosivat!
Vaippoja saa toisista supermarketeista sekä apteekista
vellit ja puurot kannattaa ottaa melkein sitten täältäpäin mukaan, en ainakaan ite jaksanut siinä helteessä ravata pitkin kaupunkia niitä ettimässä!
Suurin osa ajasta kului hotellin uima-altaalla, rannalle kun ei tosiaankaan viitsinyt ängetä!
Kaupassa kannattaa sitten olla tarkkana jos ostaa esim hedelmiä sillä hyllyhinnat ja myyjän punnitsemat kilohinnat ovat usein melko erilaisia eivätkä yleensä halvemmaksi muuttuneet myyjän käsissä :D
Hyvää lomaa kuitenkin!
En varmaankaan edellisen viestinikään perusteella enää toiste tuohon kohteeseen eksy!
Poikamiehille varmaan ihan ok kohde, sillä "iloja" olis varmaan riittänyT ;)
Aurinkovarjojen vuokrat ymmärtäisin jollain lailla, jos niillä rahoilla siivottaisiin rantaa, mutta ei!
Pari sataa kun olisin satsannut lisää tohon reissuun niin olisin päässyt oikealle perhelomalle jossa voi esim ottaa aurinkoa rannalla! ( eli v*tuttaa vietävästi)
Olimme Romanian Mamaiassa pari vuotta sitten kun se oli vielä ohjelmistossa ja se oli siisteydeltään mielestäni paljon parempi kun SB
Tunnelma basaariauleella oli kuin 15 v sitten Mustamäen torilla, ja heti kun menet ulkopuolelle turistialueelta olet kun olisit astunut 30 v ajassa taaksepäin!
Vaimo kävi vanhemman likan kanssa Nessebarissa, jossa oli vielä korkeampi hintataso kun SB:llä kirkkoja olisivat halunneet katsoa, mutta kas kummaa vain yksi avoinna oleva kirkko löytyi:D kattele siinä sitten nähtävyyksiä!
Roomaan,Tukholmaan,Tokioon,Helsingiin,Osloon ym. kaupunkilomille on siistiä ja melua
Lastenrattaiden kanssa on aika mahdotonta liikkua väenpaljouden seassa. Muista pukea lapset hyvin auringolta suojaan ja varo skoottereilla hurjastelevia teinejä (kyllä 10 vuotiaat saavat ajelle siellä skoottereilla pitkin rantabulevardia, niitä kannattaa varoa lastenrattaiden kanssa) :)
Vielä sellainen asia, että postikorttien myyjät, hedelmämyyjät yms. huijaavat aikalailla, kannattaa suosia mini marketteja. :-)
Parhaiten pärjäät, kun hoet myyjille, jotka tulevat tuputtamaan tavaraa että "no english", jos haluat niistä eroon. Pieni pussi viinirypäleitä maksoi muuten erään myyjän mielestä 40 levaa.. (eli 20 euroa) :D :D
Anteeksi, että vinkit olivat hieman negatiivisia.. mutta jospa noista jotain apua olisi (itse en nuin pienten lasten kanssa tuonne lähtisi) :)