Baikal ij 513 myynti on näköjään lopetettu. On poistunut "Eräliike riistamaa" valikoimasta kokonaan joten se siitä. Tilalle on tullut useita satasia pumppuineen maksava Fx paineilma, hiki hatus pumpattava sika kallis johon ei kellään oo varaa. 549 e pumppu, parisataa egee panosten osto kiikarin osto erikseen ku ei tos sitäkää mukan taija tulla.
Hyvästi! t köyhä.
Hyvästi! t köyhä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tossa olis ylimääräisenä 5.5mm (cal .22) ja 4*32 kiikari päällä. Osta pois.
Voin ostaa baikalin, mikäli ase kaikin puolin kunnossa...
Laita viestiä mailiin...
[email protected]
panen
Hanki elämä....
Mitä järkeä myydä tavaraa muutaman kympin palkkiolla, aika menee tuotteen takuuvaihtoihin. Samalla aikaa puhelimessa odottaa 500 euron pistoolin/kiväärin/haulikon ostaja joka kyllästyy ja soittaa naapuri liikkeeseen. EI HYVÄ!
Eiköhän tossa ole se normii 100%:n kate eli eurolla ostetaan ja kahdella myydään.
Luvat tekevät tuloaan ja toi on kyl aika tehokas, että näin! Hakekaa siinä sit jotai lupia joka iikka!
Tuskin kiinnostaa lupien hommaaminen montaakaan ilkkujen omistajaa!
ei sellaiselle ilmakiväärille jonka on hankkinut ennen lain voimaantuloa tarvitse hakea lupaa.ei poliisilla tai muilla viranhaltioilla ole tietoa kenellä tälläisiä ilmakiväärejä on.
tulisivat myös kuulemma jousiihinkin, tehojousiihin luvat myös, elikkä jos toi baikal rinnasataavat sen pienariin, niin viimeistään siinä vaiheessa kun tarttis uuden jousen, ei saakkaan ilman lupaa.
Kannattaakin ostaa tarpeeksi paljon varajousia, ennen kuin luvat tulevat, mutta entäpäs jos täytyy korjattavana käyttää, alkasko ne kyseleen et pitäs näyttää että on luvat, tai muuten tulis poliisijuttu ?
Tilasin baikal ij-513m ilmakiväärin tiistaina 24.6 ja keskiviikkona oli riistamaan nettisivuilla,että ovat laittaneet tilauksen postiin.Ilmeisesti aseita on vielä saatavissa.Riistamaan nettisivuilla on sen hetkinen varastotilanne espoon liikkeessä.