elokuussa häihin vieraaksi,kutsut saapuivat, puku miehillä pitää olla tumma,eli daamit tietää pukeutua sen mukaan,ongelma on se että äijänköriläs meinaa laittaa alle lyhythihaisen valkoisen paidan,mielestäni takkia ei voi ottaa pois häävastaanotolla jos on lyhythihainen paita,mutta jos on pitkähihainen hihat vois vaikka nostaa,eli viisaammat kuinka on????
ollaan menossa
huh hai
3374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!
Meillä sulhasella tulee olemaan lyhythihainen juhlapaita häät elokuussa. Ja eikä todellakaan aio olla koko päivää takkipäällä.... Miksi siis ei voisi vierailla olla lyhythihaiset juhlapaidat? kesäkuumalla ja kun elokuussa varmaan on lämmintä niin ei saisi olla lyhythihaista juhlapaitaa! Tiedän moniakin jotka toimivat näin. olkoon sitten junttimaista tai ei ;) näin meillä!!
Jos kutsuun on kerran pukukoodi laitettu, tulee vieraiden sitä kunnioittaa.
Tumma puku ja lyhyet hihat eivät kuulu yhteen. piste.
Miehen juhlapaita on pitkähihainen. Lyhythihaisia käyttävät korkeintaan tarjoilijat tai pikkupojat. On muuten todella junttia alkaa kääriä hihoja, kuumuus ei siitä vähene yhtään. Takin voi heittää pois, jos väki on rentoa.