lapselleni lahjaksi. Mutta miten sen takuun kanssa? Olen kuullut tai siis kukapa ei olisi, että noi boksit hajoo helposti. Pitääkö kauppiaan kanssa sopia boxin takuusta, eli nyt siitä huollosta jos se laatikko meneeki hajalle?
Vai onko niissä kaikissa joku vakituinen takuu systeemi, kaupasta riippumatta?
Vai onko niissä kaikissa joku vakituinen takuu systeemi, kaupasta riippumatta?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikki ole rikkinäisiä.Itse ostin koneen 1vuos sitten ja ei mtn vikaa.Julkaisukoneissa oli eniten häikkää mutta eroa nykyisiin 360siin ei ole paljoa.Ei kannata pelätä kuhan noudatat näitä ohjeita
1.Tuuleta huone
2.Kun pelaat niin pelaa kauan ja pidä sitten pitkä tauko
3.Sijoita 360 tilavaan tilaan jotta se saa ilmaa
4.Virtalähde sama juttu
XBox 360 on tällä hetkellä Suomessa 2 vuoden täystakuu ostopaikasta riippumatta. Lisäksi ilmeisesti tulee 3 vuoden takuu yleisimpien vikojen, jotka aiheuttavat niin sanotun "kuoleman kehän", osalta.
Kaikki XBox 360 takuuasiat hoidetaan suoraan Microsoftin kanssa. Vian ilmetessä soitat heidän puhelintukeen, jonka jälkeen saat ohjeet siitä kuinka voit lähettää koneesi huoltoon. Käsittääkseni UPS:n lähetti hakee ja lopulta tuo korjatun koneen takaisin kotiovelle.
Kaikki XBox 360 eivät tosiaan hajoa niin helposti. Omaan kaveripiirini kuuluu tällä hetkellä 4 muutakin XBoxin julkaisusta ostanutta ja kenelläkään meistä ei ole ollut mitään ongelmia XBoxin 360:n kanssa.
boxi on teipillä koottu romu mikä on sisältä täyttää paskaa ja koneen elin ikä on jo lopussa hahahha
PS 3:lle ilmestyy jotain pelattavaa, ettei teidän elämäänsä pettyneiden fanien tarvitse olla aina täällä itkemässä olemassaolonne kurjuutta?
boxeja ei tartte lähetellä huoltoon, kun boxipojut pyörii ps3 palstalla aukomassa tyhjää päätään. Yrittävät niin epätoivoisesti saada järkeviä ihmisiä ostamaan romua. Itkeä pillittäisivät vaikka täällä kurjaa kohtaloaan.
JO myynnissä?,eli se paranneltu musta malli Premiumista...?.
Kiitti ASIALLISISTA vastauksista!!
Luin jostain netistä että Microsoft nostaa/nosti takuunsa 5 vuoteen??
Kellään sen paremmin tietoo tästä?? Onko se myös suomessakin?