Eli kuinka pitkä takuu on tässä kyseisessä pyörässä?
Mitä tämä maksaa uutena?
Entä kuka myy tampereella?
Itsellä on ollut hetki sitten honda africa twin jonka myin hetki sit pois niin olisiko tässä BMW F 650 GS Dakaris parempi suoritus kyky kuin tässä edellisessä pyörässäni vai saati huonompi?
Mitenkä tälläinen toimii matkaajossa?
Entä kaksi päällä?
BMW F 650 GS Dakar
1
1249
Vastaukset 1
- Turo--Inkeri
Puhun nyt ns. "uudemmasta" 750cc AfricaTwinistä, joka esiteltiin niinkin vastikään kuin 1993, ja jossa on selkeästi parempi runko ja matalampi painopiste kuin aikaisemmassa.
650GS:ssä suorituskyky 1-päällä on varmaankin aika samoissa Hondan kanssa, mutta Africa Twinissä on 2-pyttyisenä ja hitusen isompana enemmän vääntöä, ja veikkaisin myös, että se kantaa kuormaa pikkuisen paremmin. Kumpikin tosin on enempi tai vähempi "kyykyssä" oikein runsaan tavaramäärän kanssa.
GS on kevyempänä parempi todella haastavassa maastossa. Katekin siinä on selkeästi pienempi, mikä on etu maastossa, muttei välttämättä maantiellä.
1-sylinterisen ja V-2:n luonteissa on iso ero, on viime kädessä makuasia, kummasta pitää enemmän.
Jos olisin lähdössä pitkälle matkalle 2-päällä, valintani olisi ilman muuta Africa Twin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052930Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss5711839Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö3441464- 861447
- 58963
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E68855- 40777
- 40768
- 48714
- 46704