Auttakaapas viisaammat!
Ongelma on seuraava: Kun pelaan medal of honoria, näytön virkistystaajuus muuttuu ilmeisesti pienemmäksi, koska näyttö alkaa ns vilkkua ja pää hajoaa kun sitä katsoo! kun pelin lopettaa virkistystaajuus muttuu takaisin 85hz:iin. Muissa ohjelmissa kyseistä ongelmaa ei ole esiintynyt...
Näytönohjain on radeon 9100 ja käyttis XP...
Ongelma on seuraava: Kun pelaan medal of honoria, näytön virkistystaajuus muuttuu ilmeisesti pienemmäksi, koska näyttö alkaa ns vilkkua ja pää hajoaa kun sitä katsoo! kun pelin lopettaa virkistystaajuus muttuu takaisin 85hz:iin. Muissa ohjelmissa kyseistä ongelmaa ei ole esiintynyt...
Näytönohjain on radeon 9100 ja käyttis XP...
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyseessä on Windows XP:n ominaisuus,
jota MOHAA valitettavasti käyttää.
Siihen auttaa apuohjelma, joka korjaa
virkistystaajuuden.
Tässä suora osóite josta yksi sellainen löytyy:
http://www.peliplaneetta.net/tiedostot/ajurit/tweakit/484/
Jahas, huomasin että käytätkin Rateonia,
tuo ohjelma on NVIDIAn näyttiksille.
Imaisepa tästä osoitteesta joku Radeon
twiikkeri:
http://www.tweakup.dk/HTML/download/video.htm