Harrastus 8v.tytölle?
"Harrastus" 8-vuotiaalle.
7
2867
Vastaukset
- kaikenlaista.
Tytön kanssa voit itsekin harrastaa vaikka mitä! Ja anna tyttösi kiivetä puissa jos se tahtoo, ei se sieltä tipu!
Voimistelu on erittäin hyvä harrastus, ja antaa hyvän pohjan myös muulle urheilulle.
Ja jos haluat muuta kuin urheilua, jonkin soittimen [esim. sello] soittaminen olisi varmasti hyvä myös. Itseäni harmittaa, että meillä vanhempia on kiinnostanut mulle ehdottaa vain urheiluharrastuksia. Olisi niin mukava osata soittaa jotakin! siis urheilua, musiikkia, kuvataiteita tai jotain muuta? Mitä mahdollisuuksia lähellä asutusta ja paljonko halua tai mahdollisuuksia liikuttaa? Koululainen osaa jo itsekin esittää toiveita, joten keskustelkaa ja puntaroikaa mahdollisuudet keskenänne!
- kukkaiskeiju
Kun itse olin 8, taisin harrastaa lentopalloa, pianonsoittoa ja partiota. Olen nyt 13 ja pianonsoittoa ja lentopalloa harrastan yhä
- ilona567
oon 8.v. ja haluun harastuksen mä haluun harastaa tansia tai jumppaa
Kun kyseessä on tyttö niin olisi ihan hyvä tarjota jotain tyttömäistä. Näinhän yleensä on että tytöt ovat kiinnostuneet tyttöjen jutuista eikä siinä ole mitään pahaa tai hävettävää.
Muistan kun pikkusiskollani ei oikein ollut ikäistänsä tyttöä leikkikaveriksi 8-vuotiaana. Se harmitti minua. Oli vain 9-vuotias isoveli niin ja tietysti minä, silloin teini-ikäinen poika.
Onhan se aika paljon vaadittu teinipojalta että leikkisi pikkusiskonsa kanssa tyttöleikkejä.- helmiina23
Ratsastus pesäpallo partio jumppa tanssi
- Heppatyttö15v
Ratsastus on hyvä vaihtoehto. Itse aloitin tämän harrastuksen ja on ollut elämäni parhainmpia päätöksiä. Kuitenkin kyseinen harrastus on kallis ja lähtee usein "lapasesta" (itse kävin vuoden ratsastuskoulussa ja sitten olikin 2 ponia ja yksi hevonen itselläni). Tottakai riippuu myös hevostallista kuinka paljon se maksaa. Mutta itse olen ainakin oppinut hevosten kanssa määrätietoisuutta ja rauhallisuutta. Kannattaa sillä erittäin opettavainen laji jossa saa olla eläinten parissa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564111SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613235SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342315Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81144