villakangastakin värjääminen

onko kellään kokemusta?
millainen oli tulos?
mitä väriä käytitte?
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Villakangas itsessään on huonosti värjäytyvää. Ihan paljaana kankaana siis. Ja koska villakangastakkia tuskin saa edes vedessä pestä (vuorit, vatiinit, vahvikemateriaalit yms ei kestä) niin eipä ole kuivaväriä vielä vastaan tullut.

Äänestä
  • Onhan se luonnonkuitu! Käytössä täytyy vain olla väri, joka on tarkoitettu ELÄINKUIDULLE!

    Äänestä

Esim. Nitor ja kiinnitysaineena jokin happo. Vuori ei värjäydy, ellei ole silkkiä (tai villaa). Onko kyseessä 100% villa ihan varmasti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnistuuko kirjoitti:

onko kellään kokemusta?
millainen oli tulos?
mitä väriä käytitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu