Ostetaan

Haluaisin ostaa pupun tai marsun poikasen. Olen jo pitkään ajatellut ostaa toisen marsun.
Jos sinulla on tai tiedät kuka voisi myydä, mailaatko? Hinnasta sovitaan sitten.

Kiitos jo etukäteen!
10194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Meillä ois 2kania ja 1marsu myytävänä...Marsu on rusettimarsu ja kanit tavallinen (iso) kani ja hermeliini molemmat tyttöjä mutta marsu on poika. Kaikkien eläinten mukaan tulisi kaikki tarvikkeet. Lähetä numeros mailiin:
[email protected]
niin sovitaan hinnoista..

Äänestä

Missä päin asut? Mulla ois myytävänä 6 sekarotusta kanin poikasta mut ne on luovutus iässä 5.6... Jos jaksat odottaa siihen asti ja kiinnostaa niin mailaa: [email protected]

Äänestä

molempia on mistä valita.

Äänestä
  • Mitä löytyy monta tusinaa? Ai niitä kaneja ja marsuja vai?

    Äänestä

Mistä päin olet? itse olen Oulun läänistä. Kuljetus johonkin päin periaatteessa sopii, mutta eihän kanikaan nauti kovin pitkästä automatkasta. Luovutus ensiviikolla. 2 tummanharmaata ja 1 vaaleanharmaa. 3€ kipale.

Äänestä
  • Tuota noin. Olen lahdesta ja uskon että matka on liian pitkä pikku pupuille

    Äänestä

  • olen lahesta. ja luulen matkan olevan liian pitkä pikku pupuille.

    Äänestä

Itselläni oli ehkä hieman samanlainen tilanne vuosi tai pari sitten. Minulla oli allergian takia pois annettu yksinäinen marsu ja ajattelin hankkia sille kaverin. Marsu oli uros ja sillä ikää silloin viisi, kuusi vuotta en nyt muista tarkalleen. Ajattelin, että sen totuttaminen marsuun olisi todella vaikeaa joten ostin pienen risteytys kanin poikasen. Tulivat vallan mainiosti toimeen keskenään. Mutta sitten marsun vanhetessa ajattelin ettei se enää kykene pitämään puoliaan ruuan suhteen ja siirsin sen omaan häkkiin. Missä päin asut ? Täältä Oulun alapuolelta (mahdollisesti tulossa etelään viikonloppuna) saisit ostaa, mustan marsuihin tottuneen, kani uroksen. Poikanen se ei kyllä enää ole, mutta ei kyllä vanhuskaan. Laita viestiä jos kiinnostaa.

Äänestä
  • olen lahdesta. missä päin (oulun alapuolella) asut?
    minkä ikäinen kani on?

    Äänestä

Haluaisin myös lisätä tuohon aikaisempaan viestiini, että mieluiten etelä-suomesta, ja viellä miluiten, jos olisit lahden läheltä ,että ,jos nyt päästään sopimukseen, niin kanit on helpompi kuljettaa, myös perille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Susanna kirjoitti:

Haluaisin ostaa pupun tai marsun poikasen. Olen jo pitkään ajatellut ostaa toisen marsun.
Jos sinulla on tai tiedät kuka voisi myydä, mailaatko? Hinnasta sovitaan sitten.

Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu