kysymys

Kysyisin vaan että, onko normaalia jos pojallani (13 v)on alkaneet karvat kasvaa(jo parin vuoden ajan)ja kivekset eivät ole lainkaat kasvaneet? onko tietoa
2768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kivekset ja penis kasvavat vasta silloin kun muut murrosiän merkit ovat tulleet/menneet.

Äänestä

Jos tuo kirjoittamasi on totta, niin kysyisin että miksi sinä olet niin tarkkaan poikasi sukukalleuksia tutkinut?

Täällä on sama nimimerkki kirjoittanut ennenkin samansuuntaisia viestejä. On esim. ihmetelty pojan pienen peniksen kokoa ynnä muuta todella sairasta! Uskoisin että nyt kyseessä sama kirjoittelija, sillä kyllähän äidin nyt tuollainen asia pitäisi käsittää ihan täältäkin kysymättä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äippä64 kirjoitti:

Kysyisin vaan että, onko normaalia jos pojallani (13 v)on alkaneet karvat kasvaa(jo parin vuoden ajan)ja kivekset eivät ole lainkaat kasvaneet? onko tietoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu