Heips,olen 1v3kk pojan äiti ja kaikki on muuten mennyt todella hyvin tähän asti mutta hampaiden pesu tökkii, poika ei sitten millään anna minun pestä hampaitaan,itse kyllä pyörittelee harjaa suussaan mutta pesusta ei niin välitä. Miten ihmeessä sen toteuttaisin? En halua itkettää häntä sillä siitä tulisi myös minulle todella paha mieli.
Hampaat
rakkaan äiti :)
2525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meillä oli myös vaikeuksia kunnes annoin pojalle oman hammasharjan ja sitten pestään vuorotellen=) kehun ja kannustan aina kun hammasharja on suussa... sitten lopuksi tietysti äiti pesee omat hampaat ja poika vielä jynssää omiaan=) hyvin on lähtenyt toimimaan... nyt poika kohta 1v6kk ja hienosti sujuu
ON 3v.5kk ja 1v.8kk pojat hampaiten pesu tökiin tehtäis mitä vain mampaita vaan ei saada pestyä.Joskus sit antaa pestä.Kai ne joskus antavat pestä hampaita.