Kiusatut älkää piitatko, kiusaajista he ovat vain jostain syystä kateellisia Teille.
Muakin joskus kiusattiin nuorena. Haukuttiin tai sitten vain sain turpiini.
Mutta nyt aikuisena, voih tätä ihanuutta. Osat on vaihtuneet. Heh hehe heeeeh!
Kyllä kiusaajat on nyt niin nöyrää miestä, nii nöyrää että...
Nykyään olen taistelulajien mestari. En enää se pienin ja kilttiluontoisin. Nyt aina tilaisuuden tullen saan näyttää miltä se silloin musta tuntuikaan. Retuutan oikeen kunnolla näitä kiusaajia. ( ja armoa en anna, en sitten varmana )
Sitten kun satun olemaan vielä elämässä paremmin menestynyt kuin he. Arvaa kun tulevat töitä hakemaan minulta tai joltain mun tutulta, niin ei varmana saa muuta kun nähdä mun ivallisen hymyn.
Oikein mahanpohjasta kutittaa kun on niin kivaa kostaa heille. Ja vielä parasta on se, että he tietävät, että voin tuhota heidän elämänsä milloin mua huvittaa. ( saan heidät työttömäksi ikuisiksi ajoiksi jos haluan, vaikka heidän koko suvun, voin järjestää millaisia vaikeuksia tahansa, mistä he eivät edes voi kuvitellakaan )
Kyllä kuule nöyristellään ja nuollaan persettä. Mutta ei auta, kyllä mä muistan vanhat ajat!
Se on kosto se, mikä on kuulkaas ihanaa!
Muakin joskus kiusattiin nuorena. Haukuttiin tai sitten vain sain turpiini.
Mutta nyt aikuisena, voih tätä ihanuutta. Osat on vaihtuneet. Heh hehe heeeeh!
Kyllä kiusaajat on nyt niin nöyrää miestä, nii nöyrää että...
Nykyään olen taistelulajien mestari. En enää se pienin ja kilttiluontoisin. Nyt aina tilaisuuden tullen saan näyttää miltä se silloin musta tuntuikaan. Retuutan oikeen kunnolla näitä kiusaajia. ( ja armoa en anna, en sitten varmana )
Sitten kun satun olemaan vielä elämässä paremmin menestynyt kuin he. Arvaa kun tulevat töitä hakemaan minulta tai joltain mun tutulta, niin ei varmana saa muuta kun nähdä mun ivallisen hymyn.
Oikein mahanpohjasta kutittaa kun on niin kivaa kostaa heille. Ja vielä parasta on se, että he tietävät, että voin tuhota heidän elämänsä milloin mua huvittaa. ( saan heidät työttömäksi ikuisiksi ajoiksi jos haluan, vaikka heidän koko suvun, voin järjestää millaisia vaikeuksia tahansa, mistä he eivät edes voi kuvitellakaan )
Kyllä kuule nöyristellään ja nuollaan persettä. Mutta ei auta, kyllä mä muistan vanhat ajat!
Se on kosto se, mikä on kuulkaas ihanaa!
Vastaukset 42
Vanhimmat
Et sitten mitään oppinut siitä ajasta, kun sua kiusattiin? Kiusaaminen ei ole ratkaisu mihinkään. Jos entiset kiusaajasi ovat oppineet läksynsä(eivät enää kiusaa), niin luulisi, että sinä, joka tiedät kuinka kauheaa on olla kiusattu, tietäisi, että se on väärin, eikä niin tekisi. Pahin vihollinen itsellesi olet sinä, mielen syöverit saavat ihmisen tekemään pahoja tekoja, pahuus syövyttää ihmisen. Jos kostat, et ole yhtään sen parempi kuin entiset kiusaajasikaan, sen sijaan olet pohjalla.
Tuo vain todistaa sen, että et ole päässy yli kiusaamisesta, ja kiusaaja/kiusaajat onnistuivat ja mietit sitä vieläkin :DDDD T. 15v kiusaaja tampereelta... Eikä kyllä ne heikot kiusatut vuosienkaa päästä oo sen parempii kun nyt
Sä oot väärässä. Miks joku olis kateellinen jollekki vammaselle, juntille, läskille, idiootille, huonolle ihmiselle... Kyllä saa kiusata jos ottaa päähän joku ihminen jota on pakko kattoo joka päivä koulussa.
Ei kiusatut välttämättä ole "vammasia, junteja, läskejä, idiootteja...niinkuin väität. Jos onkin niin joku hyväpuoli niissä on mitä karehdit.
Jos vaikka siitä, että toinen on paremman näköinen naisten mielestä, parempi kroppainen, paremmasta perheestä eli rikkaampi kuin sä...
Toivottavasti joku kiusattusi tulee samanlaiseksi kuin mä. Silloin saisit kunnolla turpaasi, aina mennen tullen ja palatessa sekä tavatessa.
Ja alkaa kiusaamaan sua vaikka pilaamalla kaikki kivat asiat ja kaikki mahdollisuudet edetä elämässä. Etkä voisi sille yhtään mitään. Silloin saisit maistaa omaa lääkettäs!
Just joo. Jos joku mulle vittuilee niin hakkaan sen. En oo mistää kateellinen ja ihan vaan tiedoks että en oo poika vaan tyttö. No ne joita kiusaan niin on aika köyhiä, niillä on huonommat talot, kännykät, vaatteet jne. eikä niillä oo mopoa. Mä sain just uuden mopon, se on kalleimpia mitä on, 3600e. vanha myytiin pois.
Puhuit totta tai et itsestäsi, niin ei kukaan päätä kuinka varakkaaseen perheeseen he syntyvät. Ja hyvä perhe ei ole sama kuin rikas perhe.. Luulenpa, että sinun perheessäsi on jotain mätää, kun tuollainen luopio itiää sieltä.^^ Tiedoksi, että kiusaajista puhutaan aina seläntakana, monet eivät OIKEASTI pidä sinusta, eivät vain uskalla näyttää sitä..
En ole kateellinen sinulle.
No sulle en ainakaan oo kateellinen ku tollanen vammanen on maailmaan syntyny. Mä kiusaan niin paljo ku huvittaa eikä tunnu missään, IHANAA!!! Ei kannata sanoo enää mitään ku en jaksa lukee näitä paskasia viestejä: "ehkä joskus myöhemmin kadut..." en varmasti kadu. Sanon vaan mielipiteitä kiusatuille.
No ei kyllä sinullakaan ole elämässä paljoa sisältöä, jos kännyköitten tai vaatteiden perusteella pitää alkaa ihmisiä kiusaamaan.
Säälittävää.
Kiusaaja,
luepas tämä:
http://www.jaredstory.com/blackants.pdf
meillä on taas hyvä esimerkki ihmisestä jolla on noussu raha ja kusi päähän... eipä millään pahalla.. mutta kannattais kattoa peiliin.. miettiä kuinka moni kattoo sua ja miettii " mikä vitun rahaherra tuoki on olevinaa?" " on aika paska tyyppi ku sen takii toisii kiusaa ku NIILLÄ EI OO NOUSSU KUSI JA RAHA PÄÄHÄN NIINKU TOLLE"
Hienoa että maailmassa on tuollaisia mulkkuja kuin sinä:) Kiusaa ihan rauhassa jokaista ihmistä joka vastaasi tulee. Tee heidän elämästään silkkaa helvettiä:) ja muista varmasti kiusata ihan kaikkia ja nuoleskella opettajia mahdollisimman paljon jotta pääsisit koulun penkistä mahdollisimman hyvillä numeroilla. lupaathan tämän? jos lupaat niin hienoa:D
KARMAN LAKI PÄTEE AINA!!!!!!!!!
Toivon että ajat sillä kaikkein kalleimmalla mopollasi kolarin ja halvaannut:D silloin kaikki ihanat uhrisi tulisivat varmasti piristämään päivääsi lempi harrastuksellasi eli kiusaamisella:D Hyvää loppuelämää:D nauti kun vielä voit;)
En jaksa kuunnella paskapuheita. Mä voin tulla vaikka nostaa keulaa niin näät että osaan ajaa enkä joudu onnettomuuteen, mut susta ei voi olla varma. Mee terapiaan.
Noin on varmaan ajatellut moni ajokortin juuri saanut tyyppi, joka on seuraavana päivänä maannut ruumishuoneella...
ei se kolari ole susta kiinni. koko maailma ei pyöri sun ympärilläs:D nyt toivon todellakin että rekka ajaa päälles:) muista ajella mahdollisimman isoilla teillä ja näytellä ajotaitojas:D Talvel kans:D
Olen tuo joka kirjoitta nimimerkillä "sinä itiö!!"
Jos et satu kuolemaan ennen aikuistumistasi, niin luultavasti tulet katumaan kiusaamistasi. Vai luuletko, että aikuiset pitävät oikeana kiusaamista? Tietenkään kaikki eivät aikuistu..
Sähän hyvästä syystä kiusaat. Onko tosiaan sun mielestäs hyväksyttävää kiusata esim siitä että jollain on vähä huonompi takki tai paita tai mikä hyvänsä muu asia? Tiedätkö mikä oot? TOTAALINEN PISSIS. Se sä oot jos tollasesta kiusaat.
pissis= kiroileva,kovaääninen massateini.Käyttää numeroo liian kireitä muotikuteita,täys meikkipelle ja tuo vain ärsyttävät piirteet ittestänsä esiin.
"Jos joku mulle vittuilee niin hakkaan sen." Voi vittu kuules ku sä et uskaltais hakata edes tyynyä jos se sulle tulis aukomaan. Mut sellasia ne massateinit on. Kovat on puheet ja puheiksi myös yleensä jääkin...
HAHAA!! Kymmenen pistettä ja papukaijamerkki mulle kun arvelin että oot säälittävä ja totaalinen pissis! (lue toinen viesti nim. daijuämmälle.) Sä et tarvinnu ku yhden ainoan viestin sua vastaan niin heti meet lukkoon etkä seiso sanojes takana loppuun asti! "Ei kannata sanoo enää mitään ku en jaksa lukee näitä paskasia viestejä" Kertoo vaan siitä ettet enää osaa sanoo vastaväittäjillesi mitää etkä kestä ansaittua kritiikkiä koska tiedät itsekkin kuinka vitun säälittävä teini olet!
Jos olet jotain mieltä niin sun täytyy perustella asiat eikä peruutella ja sanoa syyksi että "näin vaan on." kun se ei ole mikään perustelu!
Muuten voit pitää turpasi kiinni ja painua vittuun näiltä "paskasilta" palstoilta kun et kerran osaa perustella niin että me muutkin pysyttäisiin sun "järjenjuoksussa" mukana...
No katteleppa kuule välillä jonnekki muualle niin ei tarvi sitä ns.vammasta junttia kattella jota se ei edes ole! perusteleppas nyt oikeasti väitteesi.kiinnostaa tietää. Äläkä väitä ettei mun/muiden tarvi tajuta ku ollaan niin "tyhmiä".
"Kyllä saa kiusata jos ottaa päähän..." Onko sulla joku lupalappu että voit vittuilla viattomille? En kuule oikein usko. Jos mä olisin teidän koulussa niin sä et uskaltais tulla sataa metrii lähemmäs koulun ovea, niin paljon oot mua tässä keskustelussa raivostuttanu..Et ees osaa perustella yhtäkää asiaa vaan väität vaan. Se ottaa päähän.
Käytän urheiluvaatteita ja ne ei oo tiukkoja; tuulihousut, hupparit jne. enkä kiroile paljoo. Meikkaan vaan vähä. En todellakaan oo pissis. En osta tyttöjen tiukkoja vaatteita ja paskakenkii. Käytän skeittareita, pelaan lätkää....
;DDDDDD EN PUHU TOLLASEN KAA. ;DDDDDDDDDDDDDD
Onko sulla hyvä syy kiusata vai ei? Perustele. Onko oikeutettua kiusata ilman mitään syytä. Tai siis syytä ei ole koskaan ellei kiusattu itse ärsytä ensin. Silloin voi sanoa takasin. Onko mielestäsi olemassa lakipykälä joka oikeuttaa kiusaamisen?
Oon täysin samalla kannalla daijuämmälle kirjottajan kans. Oot täys pelle! Älä puhu teini paskaa vaan aja se kolmen tonnin skopos jordaniin mun puolesta!
Se viesti missä kirjotit siitä 3600e moposta (jos markkinoilla edes sellasta on) niin annoit todella ymmärtää et oot täys pissis. Ei kannata itestään antaa ymmärtää turhaa ja valehdella mitää paskaa muille.Ihme jos sua ei kiusata koulus tai muualla.
Se mopo maksaa 3600e. Et varmaan tiedä mitään mopoista, en kato niinku osta mitään 1000e:n paskaa. No mua ei ainakaan kiusata. Mun kavereilla on kans parhaimmat mopot mitä on. En puhu sun kaa, ihan turha kirjottaa enää mitään, en lue niitä.
Otiks sä ton kiusaamisena? Älä nyt itkemään rupea..yhyy, paha tyttö kiusaa...byhyy! Ja mulla on kuules auto ja vähän kalliimpi ku sun pappatunturis joka varmaan makso euron! Ja älä enää jaksa jankata ettet lue näitä ku sä oot täälä roikkunu ainaki kolme päivää hokemas sitä samaa!! Ja silti luet ja kommentoit lisää...ass hole..
Vai et osta tonnin paskaa? Joo en mäkää ku isi ostaa mulle kaikki mitä ymmärrän pyytää. Kato ei oo meilläkää rahasta kii. Nii ja mun kaverit...kaikil niillä on 200000e autot. Ja mulla on koulumatkoja varten ferrari, kauppareissuja varten jaguaari, mökkireissuja varten ihka uus porsce ja mummolaan köröttelen 2007 vuosimallin McLarenin ratissa...
Et meillä on 20 kartanoo Suomessa ja ulkomailla on 35 huvilaa 14 eri maassa. Jahteja meillä on jokaisessa turistikohteessa ja tänään lähetään floridaan et moikka!
Köröttele sää vaan sillä mopollas täälä sateisessa Suomessa! =) kusipää...
Hyvää läppää =D
Rakkaus ruma sana, kosto kaunis sana.
Niin sen mennä pitää, olen iloinen puolestasi.
Täysin samaa mieltä. Hyvä hyvä!
ette te mitään saatana voi kostaa!!! ootte tommosia vitun luusereita! Mä pelkään teitä ihan helvetisti joskus 100 vuoden pääst! teitä kiusataan/kiusattiin koska olette huonoja epäonnistuneita hiljaisia luusereita! Ette ees uskalla mennä mihkään ulos ootte kotona ihan yksin 24/7 ja itkette siel ku teitä kiusattaa!
Kukahan tässä se luuseri on?? Fuckin teinix,pissis pillunaama?! Sulle ei voi muutaku nauraa räkäsesti ku sä oot ihan perseestä ku et tajua että kukaan muu ei kiusaa noin vitun typerästä syystä ku että on hiljanen ihminen. Samaa rotua tässä kaikki ollaan etkä sä oo mikää ylinjumala joka voi olla kuinka huvittaa. Sulla se ongelma on, ei kiusatuilla!! Paina se vitun syvälle kaaliis!! Toivottavasti sua odottaa sama kiusatunkohtelu ja rääyt ite jossain pimeessä ja vedät rantees auki!!
mitäs 15v kiusaaja tampereelta?
eikö suaki vituta iha hirveesti katsoa noita ujoja ja hiljasia tuolla koulussa.... vittu, tehdään niiden elämästä helvettiä, kun vituttaa vaan kun sellasta JOUTUU KATSELEEN jokapäivä!!
niillä on kaikki asiat selkeesi huonommin, sekös vituttaa viel enemmän.
vittu miks ne tulee mun ikiomaan kouluun.
en voi ymmärtää!
Onkos 15v kiusaaja tampereelta nyt hjyvä vjiilis?
Joo!! Vittu mikä mahti idis!! Mennään tappamaan ne hylkiöt ja räitään niiden luusereiden naamalle ja ollaan sitte koko koulun ehdottomia kingejä!! Mäkää en jaksa niiden vitun hylkiöiden säälittäviä naamoja ku ne on vaan sellasia! Ja se JOKAPÄIVÄINEN katteleminen vasta VITUTTAAKI!! Ja aiva SAATANASTI!! Eihän ne kiusatut nyt varsinaisesti mitää oo siis tehny mut ne vaan on. Tapetaan ne ihan vaan huvikseen ku ollaan niin VITUN TEINIX PISSIKSII!!!
HAISTAKAA KAIKKI 15V KIUSAAJATEINIXHOROT PITKÄ KILINVITTU!!
Kiusaajat vasta säälittäviä ootteki...
Onko ihan vitun siistiä olla tollanen edellämainittu kusipää? olisin itestäni ainaki niin vitun ylpeä jos sellanen olisin, mut ku perkeles, ku mut on älynlahjoilla siunattu niin en oo sellanen..Vähäx ottaa aivoon!! Et siistii aivokuollutta elämää sullekki vitun kiusaaja.Tapa ny jo ittes niin ei mun tarvii tulla sinne manseen asti auttamaan.....
on juu... ja en oo sanonu et kiusaan pelkästää jotai hiljasii..
;DDDDD Kiusaajat on parhaita!!!! Kiusatut on juntteja enkä puhu niitten kaa. Sä oot varmaan kans joku kiusattu tai sit sua on ennen kiusattu ja jääny traumoja.
En ole kiusattu enkä kiusaaja. En edes juntti tai mikää mukaan tollo. Että kyllä mulle voi puhuu ja puhu nyt ensin vaikka siitä että mihin perustelet sen että on oikeutettua rääkätä heikompia tai "ärsyttäviä"? Kiusaajilla on yleensä itellään joku asenneongelma tai trauma jonka ne purkaa muihin. samalla tavalla meidät kaikki on tänne maailmaan saatettu etkä oo yhtää sen parempi ku muutkaan ihmiset. Taitaa olla aika paha sulle ku et pysty sitä tajuamaan.
Taidat aivan tosissas saada tyydytystä kiusaamisesta. Kerro miksi?
Oletkos sä nyt kova poika joo'o. Kyllä kaikki nyt pelkää... lol mikä vittu luulet oikeesti olevas? Ihme kakara tulisit joskus vastaa ni katottas uudestaa kuka o juntti..
Voivoivoi..Kai sä nyt varmasti oot antanu kaikille ja tasapuolisesti niin ei jää kellekkään epäselväksi kuinka idiootti feikki oot!
Jos sä tuut joskus vastaan niin sä se juntti oot, Jami!!! Puolusta kiusattuja; D Ei kannata kirjotella mitään tänne enää kenenkään ku en jaksa lukee noita teidän juttuja tai puhuu vammasista kiusatuista; ddddddddddddddddd
No sitkeästi oot tota samaa hokenu ettet jaksa kirjottaa tänne enää etkä jaksa lukee mut aina vaan sä täälä roikut...
Vaaautsi ku oot melkonen serlokkikin vielä.. voi vittu on epätoivosta porukkaa... Sääliks käy suaki