Tulipa viikonloppuna valitettavasti todistettua mitä junttiväkeä sinne on pesiytyny. Paikallisessa yökerhossa uskomatonta suunsoittoa ja tappeluun provosointia, ilman että olet sanonut itse yhtään mitään. Jos olet ulkopaikkakunnalta, pidä se heinolassa omana tietonasi, ellet todella halua joutua tappeluun.
Järkipuhe ei siellä tehoa. Eivät ymmärrä höyrypäissään mitään. Oli tarkoitus vielä kesällä tulla käymään heinolan valot tapahtumassa. Mutta vastedes ohitetaan se pikku kyläpahanen kyllä lujaa.. Huh!
Järkipuhe ei siellä tehoa. Eivät ymmärrä höyrypäissään mitään. Oli tarkoitus vielä kesällä tulla käymään heinolan valot tapahtumassa. Mutta vastedes ohitetaan se pikku kyläpahanen kyllä lujaa.. Huh!
Vastaukset 12
Vanhimmat
kylähullujen paratiisi
Esim. Helsinkikö ei ole??
Itse monta vuotta helsingissä asuneena
täytyy todeta, että siellä on erittäin paljon "kylähulluja" ym. hulluja!
Hyvillä mielin palasin takaisin Heinolaan.
Heinolan rajoja pitenmällä käynny?
Totta, kesäkuukausina on monesti tuollaista junttiörvellystä kun syrjäisen rannikkokaupungin, Hezan, uunosakki änkee kauniiseen Suomeen pilaamaan ilmapiiriä.
Onneksi 3/4 vuodesta on hyvä meininki!
Jokohan olis aika tunnustaa tosiasiat. Te olette sitä todellista tuulipukukansaa, joka ei ymmärrä mitä sivistys ja hyvä käytös tarkoittavat. Kaunis Suomi on jossain ihan muualla, kuin siellä. Vai onko ne laudat ikkunoissa muka kaunista niissä puutönöissänne?
Heinolassa............
kaupungis/kunnas oo tollasta...
kerran erehdyin käymään.Ei siellä ole mitää,kuin tori, nakki-ja taksikoppi.
Oli junttiväkeä tai ei, tuskin se ihmistä huonommaksi tekee... Mun mielestä törkeetä alkaa arvostelemaan muun paikkakunnan ihmisiä, ne ei mitään henkilökohtasta tuskin tullu sulle aukomaan... Taidat itse olla siinä "junttipukua" kastissa ja jos / kun seuraavan kerran siihen "kyläpahaseen" ilmestyt ja tappelua pukkaa, niin viisaana ihmisenä kävelet pois, se kun ei ole mikään paha vaihtoehto vai alatko samantien näyttämään paremmuuttas...! Ja arvaa mitä mieltä ollaa varmasti joka kaupungissa johon ulkopaikka kuntalaisia tulee, jotkut tulee ylpistellen ja jo ulkokuoresta huomaa jos jossain ihmisessä joku mättää ja ne on ne syyt miks niitä tappeluita tulee.. Että mietippä sitä!!
kertoi. Tappeluun on haluttu, ilman et toinen osapuoli on tehny tai edes sanonu mitään! Turhaa puolustella sellaista käyttäytymistä. Tuskin kuitenkaan joka kaupungissa vastaavaa. Tiedän kokemuksesta, et isoissa kaupungeissa olevilla ihmisillä on terve ylpeys kotikaupungistaan ja mieluummin korostavat sen myönteisyyttä,eikä sitä pahaa oloa tarvi purkaa ulkopuolisiin. Suvaitsevaisuutta tässä kaupungissa ei koskaan muualta tulleita kohtaan ole ollu. Johtunee sisäänpäin kääntyneisyydestä ja alemmuuden tunnosta, mikä joihinki Heinolalaisiin on iskeytyny. Tälläiset asiat vaan korostaa taas paskaa kuvaa tästä kaupungista.
heinolalaisissa. Tosi mukavaa ja avointa porukkaa - ainakin suurin osa. Vika on katsojan silmissä, hehee :))
Joo paikka mukava mutta idiootteja koko kylä täynnä