Palanderinkadun varrella

melkein koko kadun pituudelta. Eipä tarvitse enää sitä kautta kaupoille kulkea ja sääliksi käy niitä jotka ovat pujolle allergisia ja siellä joutuvat asumaan.
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaa ottaa viikate pieneen karvaiseen käteen ja alkaa pistämään pujoa nurin. Niitetystä pujosta voi tehdä vaikka rohdosta tai maustetta.

Äänestä

repiä juurineen maasta.Joka kerta kun menet ohi niin nykäsepä irti,ehkä muutkin tekee niin..ja mailma pelaastuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rehottaa PUJO kirjoitti:

melkein koko kadun pituudelta. Eipä tarvitse enää sitä kautta kaupoille kulkea ja sääliksi käy niitä jotka ovat pujolle allergisia ja siellä joutuvat asumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu