Elikkäs ollaan lähdössä joko lintsille tai särkänniemeen kahden pikkupojan kanssa jotka eivät ihan vielä ole 120cm. Kumpaan siis kannattaisi suunnata jottei päivä mene ihan muiden huvittelun katselemiseen ja pelkkään pahaan mieleen...
Kiitos!
Pienten lasten laitteita enemmän:lintsi vai särkkis?
5
987
Vastaukset
- katsoa
huvipuistojen nettisivut
http://www.sarkanniemi.fi/www/huvipuisto.php?lang=fi
http://www.linnanmaki.fi/
Minä menisin linnanmäelle, siellä 27 laitetta, johon pääsee alle 120cm (huom. moneen vain huoltajan, vähintään 15v. seurassa.
Särkänniemessä on 18 laitetta, johon pääse allae 120cm,. - kannata mennä
Eihän noihin kannata mennä ! Siellä joutuu vaan jonottamaan jokaiseen laitteeseen. Menkää Tykkimäelle tai Powerparkiin, ei tarvitse jonottaa ja laitteita on ihan tarpeeksi.
- wasalandiaan
Lippu vain 17 euroa! Suomen halvin huvpuistp ja tarkoitettu juuri lapsille!
- Dreamboat_Annie
Tykkimäen huvipuistoa tuon kokoisille natiaisille =) Siellä paljon laitteita ja puuhaa lapsille.
- marij
Jos vain mahdollista niin Wasalandiaan ja siinä sivussa Tropiclandiaan. Aivan loistava paikka pikkuisten kanssa touhuamiseen. Ehdottomasti Suomen PARAS paikka alle kouluikäisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1183120Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032098Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1271952Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101142Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67974Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11908Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880