best freeware utilities

qwertype

8

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juupajuujajees

      IE7:ta on tullut ilmaisversio, kun se tähän asti
      on pitänyt ostaa käyttiksen mukana?

    • luitko loppuun asti?

      ---->Internet Explorer 7 (IE7) is a competent browser with enough features to meet the needs of most users but is difficult to recommend due to on-going security concerns. In the past IE has been a focus for security attacks and there is little to suggest this will change with the release of IE7. Additionally, Microsoft have a poor track record for speedily fixing IE defects and this has left users open to drive-by attacks and other forms of zero-day exploits.

      sitten:
      There are several excellent alternatives with the new Mozilla Firefox V2 [1]

      • qwertype

        ny alako ahistaan...:)


      • qwertype kirjoitti:

        ny alako ahistaan...:)

        *Antaa intialaista päähierontaa* joko sua helpottaa? Olihan se rankka tiputus varmasti mutta kyllä me yhdessä tästä selvitään :)
        Kyllä ie:tä voi nykyään jo aika huolettaa käyttää, se on ihan kummasta tykkää ja opera ja vaikka mitä muitakin vaihtoehtoja vielä päälle.


      • aika ihq
        Suvisusanna1 kirjoitti:

        *Antaa intialaista päähierontaa* joko sua helpottaa? Olihan se rankka tiputus varmasti mutta kyllä me yhdessä tästä selvitään :)
        Kyllä ie:tä voi nykyään jo aika huolettaa käyttää, se on ihan kummasta tykkää ja opera ja vaikka mitä muitakin vaihtoehtoja vielä päälle.

        T:mie vaan


      • Ss1
        aika ihq kirjoitti:

        T:mie vaan

        Olen otettu..yleensä sataa loskaa mutta tämä kirkasti päiväni, kiitos :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      45
      4684
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      254
      3534
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      269
      3350
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      284
      2583
    5. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      35
      2404
    6. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      143
      1799
    7. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      34
      1737
    8. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      258
      1695
    9. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      22
      1366
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1155
    Aihe