Asumme järven rannalla ja talon takana rannassa on kolme venepaikkaa meidän rasitteena. Haluaisimme rannan omaan käyttöön ja olemme hakeneet maanmittauslaitokselta rasitteensiirto toimituksen,jossa venepaikkojen siirto evättiin (yhteisen venevalkaman jatkeeksi omistamallemme maalle) Onko maanomistajalla mitään oikeuksia? Kuinka saisimme paikat siirrettyä ja rantamme omaan käyttöömme?
kotirauhaa
3
979
Vastaukset
- jubaduu
hei! musta tuntuu nyt että olet väärässä paikassa pyytämässä apua ongelmaasi. Jos sinulla tosiaan on tämä ongelma Uudessa Seelannissa asti, epäilen pahasti että täältä Suomesta asti saisit ongelmaasi ratkottua. Varmasti saat apua ja neuvoja paikallisista toimistoista siellä, ainakin paremmin kuin täältä!
- rantarauha
En pyytänytkään vastausta sinulta, vaan joltakin joka tajuaa jostain jotain.
- New Zeelander
rantarauha kirjoitti:
En pyytänytkään vastausta sinulta, vaan joltakin joka tajuaa jostain jotain.
viranomaisiin, niin eiköhän ala lyyti kirjottaa. Jos häiriköt ovat Maoreja, olet vaikeuksissa, sillä alkuperäiskansoja pitää kunnioittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903285
- 883053
- 681872
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191852- 301787
- 211711
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341399- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91319