pennustani tulee aikuisena..?? on nyt reilu 3kk ja painaa 7.8kg...
olisi kiva tietää... :)
olisi kiva tietää... :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ostanut rotukoiran, ei tarvitsisi palstoilla tollasia kysellä...
Silloin pitäisi terveyspalstalla kysellä koiransa vaivojen syytä.
rupee ärsyttämään kun missään ei voi kysyä mitään, kun heti ruetaan mollaamaan.... täytyyy näköjään vaihtaa keskustelu paikkaa.... vaikka oikeasti TE TEINIT saisitte pysyä poissa täältä jos kerran ette osaa käyttäytyä!!!!!!!!!
Pelkästä painosta on hankala sanoa mitään, onkohan koirassa mitä rotuja?
emässä: suomenpystykorvaa/lapinkoiraa ja isässä rotikkaa/kaukkaria...
Suksi sinä kuule sanonko mihin esittämään mielipiteitäs. Jos rotukoirat on sydäntä lähellä, niin miksi oi miksi tulet sekarotuisten palstalle jauhamaan p***aa???
Painon perusteella luulisin, että siitä tulee 55-65 senttinen aikuisena. Voi mennä metsään, mutta suhteutettuna saksanpaimenkoiraan, ei ole kuitenkaan ikäisekseen kovin painava. Kun siinä kuitenkin on kaukkariakin, niin tuskin se alle 55 senttiseksi jää, kun mukana ei ollut muita kovin pieniä rotuja kuin tuo suomen pystykorva.
sen näkee sitten miten iso siit tulloo...
Joo tuota keskikokoa-hieman keskikokoa suurempaa veikkaisin minäkin.