Näiden sivujen tehtävänä ei ole muu kuin olla viihteellinen keskustelukanava tylsistyneiden ihmisten keskuudessa.
Tietenkin tänne eksyy joskus mieleltään...no...vähän "hassuja" ihmisiä, jotka luulevat näkevänsä vanhoja sukulaisiaan, lentäviä lautasia ja pieniä vihreitä miehiä.
Tuo taas johtuu siitä, että nykyaikana ihmiset vieraantuvat luonnosta, muutto lisääntyy kaupunkeihin ja siksipä oravaakin pidetään kohta yliluonnollisena otuksena, koska se pystyy hyppimään puusta puuhun. Anyway...Oletteko muuten seuranneet keskustelua, että noin yleisestikin mielenterveysongelmat ovat lisääntymässä? Siitä voi jo tehdä mm. jotain johtopäätöstä, miksi tällaisille sivuillekin on kysyntää x)
Tietenkin tänne eksyy joskus mieleltään...no...vähän "hassuja" ihmisiä, jotka luulevat näkevänsä vanhoja sukulaisiaan, lentäviä lautasia ja pieniä vihreitä miehiä.
Tuo taas johtuu siitä, että nykyaikana ihmiset vieraantuvat luonnosta, muutto lisääntyy kaupunkeihin ja siksipä oravaakin pidetään kohta yliluonnollisena otuksena, koska se pystyy hyppimään puusta puuhun. Anyway...Oletteko muuten seuranneet keskustelua, että noin yleisestikin mielenterveysongelmat ovat lisääntymässä? Siitä voi jo tehdä mm. jotain johtopäätöstä, miksi tällaisille sivuillekin on kysyntää x)
Vastaukset 8
Vanhimmat
ylimielinen ihminen joka luulee, että ihminen tietää kaiken..
"Näiden sivujen tehtävänä ei ole muu kuin olla viihteellinen keskustelukanava tylsistyneiden ihmisten keskuudessa. "
Touche!
"Oletteko muuten seuranneet keskustelua, että noin yleisestikin mielenterveysongelmat ovat lisääntymässä? Siitä voi jo tehdä mm. jotain johtopäätöstä, miksi tällaisille sivuillekin on kysyntää x)"
teen oman johtopäätöksen siis :
Kysyntää näyttää olevan... :)
Nimenomaan ihminen ON vieraantunut luonnosta. Tälläkin palstalla käsiteltäviä aiheita ei "ennen vanhaan" pidetty mitenkään kummosina.
Muuten juttusi on aika kypsä, suurin osa täällä on ainakin toivon mukaan ihan terveitä. Ja että tylsistyneitä, mitä väliä? Jokaisella on omat intressinsä. Onneksi kaikkia ei pelkästään kiinnosta autot, trendit, listamusiikki yms. paska. NE ovat tylsien ihmisten juttuja.
ihan oikees,syykenhäiriöt on jo levinny tietemiäspiireihinki, ne väittää, että
vanttivysiikassa on laporatoriokokeissa totettu elektroonin lähtevän pisteestä 1 ja saapuvan pointtiin 2 niin, että se on kulussaan käyttäny kahta eri reittiä olemata hetkeekään kahtessa
eri paikassa.
Mä oon itte yrittänyt kulkea yhten tutun matkan yhtaikaa kahta reittiä mut ei se onnistu. Kun on kovassa kännissä ja näkee kaiken kahtena se tuntuu onnistuvan, mut selvin päin ei koskaan!
jo tooosi kauan vieraantuneita luonnosta ja psyykelääkkeitäkin sitten oli jo 1800 luvulla, kun niin kovasti mummalla vippasi päästä, että "tonttuja" näki.
Mutta tottahan on, luonnolla on oma mekanisminsa toimia:
Huomenna sataa, mutta illalla on kaunis rusko. Sitten kun luoteesta alkaa tuulemaan, taivas selkiintyy ja tulee pidempi poutainen jakso.
Elokuun lopussa yöt paitsi pidentyvät :) niin myös yökosteus lisääntyy.
Oletko muuten 23v ja tekuun menossa?
Toinen heitto, oletko muuten 18v ja välivuotta pitämässä?
Jos kuvailet tärkeimmä esineesi minulle, kerron millainen olet.
pööööööööööööööööööööööööööö
millä perusteella sä sit väität ettei nää jutut vois olla totta?
Täällä keskustelee kolmenlaisia ihmisiä: 1. Ihmisiä jotka ovat kokeneet jotain, jonka kokevat yliluonnolliseksi, ja kyselevät täältä mitä se voisi merkitä. 2. Ihmisiä jotka uskovat olevansa yhteydessä yliluonnollisiin asiohin ja täten tietävän tästä ja sitten tämä viimeinen ryhmä 3. Skeptikot jotka härnäävät ja vittuilevat täällä.
Omasta mielestäni nämä asiat ovat täällä aivan yhtä varteenotettavia juttuja kuin ydínpommin räjähtäminen tai Jeesuksen ylösnouseminen.
En ymmärrä miksi joku on noin kapeakatseinen, varmasti moniasia täällä kirjotetuista jutuista on oikeasti tapahtunut, me emme vain ymmärrä sitä vielä kunnolla.
Me ihmiset emme tiedä mitään ,vaikka luulemme tietävämme kaiken. :)
Just näin!
p.s. Järjen käyttö ei ole kielletty, mutta skeptikoille toivoisin omakohtaisia kokemuksia ennen kuin alkavat leimaamaan muita hulluiksi.
tuskin tässä mitään sellaista on!
Se on sama asia kuin kummitúksiin uskominen olisi yleinen maailman aihe kuten esim: kaupassa käyminen. Silloin kukaan ei pitäisi meitä hulluina. mutta juuri sellaiset jotka kuvittelevat itse olevansa muita perempia, saavat kokea nahoissaan sen jossain elämän vaiheessa. Sieluja kun ei niin vain unohdetakaan! miettisit itse hoitoon menemistä jos niin paljon suututtaa lukea näitä, ja mitä luet jos et ole kiinnostunut? Oma vikasi, kuka meni sanomaan että "sinun" pitäisi tänne tulla kirjottelemaan mustamaalaamalla meitä muita hulluiksi.Tiedän mikä itse olen, ja varmasti moni muukin!