miten usein

Te likinäköiset, miten usein käytte ihan silmälääkärissä tarkistuttamassa silmänne? Mä olen jo 35 v. ja lapsuudessa käytyäni sen jälkeen käynyt vain kerran 3 v. sitten ja nyt sitten suositeltu n. 3 v.välein käymään, vaikkei mitään oiskaan. Olen reippaasti likinäköinen.
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sen jälkeen kun optikot saivat alkaa määrätä piilareita, olen käynyt silmälääkärissä vain tasan kerran. Silloin optikon suosituksesta. Lääkäri ei antanut mitään suosituksia, että pitäisi käydä eivätkä ole sen jälkeen optikotkaan, joten en ole mennyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silmälääkärissä kirjoitti:

Te likinäköiset, miten usein käytte ihan silmälääkärissä tarkistuttamassa silmänne? Mä olen jo 35 v. ja lapsuudessa käytyäni sen jälkeen käynyt vain kerran 3 v. sitten ja nyt sitten suositeltu n. 3 v.välein käymään, vaikkei mitään oiskaan. Olen reippaasti likinäköinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu