Asunto kesän tyhjillään?

kuinka monella asunto on kesän tyhjillään tai muuten vain tulee oltua TODELLA VÄHÄN asunnossa kesäaikaan? kuinka paljon silti pulitatte asunnostanne vuokraa?
2410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä oli viime vuonna koko kesän. Asuttiin raksalla "kenttäolosuhteissa", käytiin asunnossa hakemassa postit ja kastelemassa kukat. Ja vuokraa maksettiin tietysti ihan samalla tavalla kuin muulloinkin. Säästöä tuli niistä, kun katkaistiin tarpeettomia palveluja (sanomalehti, netti...).

Äänestä

ei velvoita asumaan asunnossa, se oikeuttaa siihen.
Siksi vuokranmaksusta et voi välttyä sillä, että oleilet jossain muualla.
Jos et saa vuokraasi maksettua, niin vie avaimet isännälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-ChiQ- kirjoitti:

kuinka monella asunto on kesän tyhjillään tai muuten vain tulee oltua TODELLA VÄHÄN asunnossa kesäaikaan? kuinka paljon silti pulitatte asunnostanne vuokraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu