pari

pitääkö joka kaapeliboksiin olla oma kortti maksukanavia varten? entä jos tilaa maksullisia kanavia, näkyykö tilattu kanava joka boksista?
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yhdellä sopimuksella saa yhden kortin, jolla näkee maksullisia kanavia yhdestä boksista.

Viimeksi kysyessäni ainakaan Sonera ei rinnakkaiskortteja tarjonnut, vaan olisi pitänyt tehdä toinen sopimus, eli maksaa tuplahinta. Onneksi ei tarvitsekaan, kun on vain yksi telkkari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymystä kirjoitti:

pitääkö joka kaapeliboksiin olla oma kortti maksukanavia varten? entä jos tilaa maksullisia kanavia, näkyykö tilattu kanava joka boksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu