Kertokaapa ihmiset mihin voisi hakea töihin kun on suorittanut audiovisuaalisen viestinnän ammattitutkinnon (osaamisalueena verkkoviestintä)? Vai onko ainoana vaihtoehtona perustaa oma yritys...Onko kokemuksia?
AV-viestinnän ammattitutkinto
3
1776
Vastaukset
- voithan
hakea siivoajaksi tai kaupan kassalle.
- Chica30
Voi kultamussukka ei minun tarvitse enää hakea siivoojaksi kun työskentelen jo siivoojana, toimistosihteerinä, fl-valokuvaajana jne. mitä keikkaa milloinkin pukkaa. Hainkin nyt ihan oikeita vastauksia. Menepä muualle purkamaan turhautumiasi!!
- tyttö63
Hei,
Vaihtoehtoina sinulle ammattitutkinnon suoritettuasi on varmaan
- hakeutua töihin, joissa voi hyödyntää myös av-alan osaamista, tuskin puhtaisiin av-alan töihin suoraan, koska alalla on paljon hakijoita.
- kokonaan toisiin hommiin
- free lancerina, kuten jo teetkin osaltasi
-yrittäjänä.
Osaamistarvetta on tällä hetkellä av-alan tekijöistä yrityksissä paljonkin. Mutta kokemukseni mukaan millään yrityksellä ei ole tarjota puhtaasti verkkoviestinnän tehtäviä. Vaan se kytkeytyvät usein mainos/markkinoitiosastoilla taittajien ja viestintätehtävien kylkeen.
Jos itse lähtisin etsimään töitä, etsisin tosiaan yrityksistä sellaisia tehtäviä, joihin saattaa liittya verkkoviestinnän hommia myös.
Toivottavasti saat tästä ideoita, apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1774562Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä372514- 1562182
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161709- 811338
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241271Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321183Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1451160Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.103945Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.117877