TF puhuu p***aa

Ei tullut puheaikaa...

Niin...joskus oli TF-liittymä ja tyttöystävä siinä oli sitten suosittelijana ja hänen piti suosituksesta saada 20€ puheaikaa ja saamattahan se jäi ja itse TF-asiakkaana puheajan toivossa suosittelin liittymää eteenpäin ja saamatta jäivät nekin puheajat. Kirjoittelin asiakaspalautteeseen asiasta kahteen kertaan, eikä viitsitty vastata kumpaankaan. Sitten kun liittymän irtisanoin niin kyllä kiinnosti, että miksi nyt näin ja kerroin asiani että ei oikein vakuuta tuo teidän toiminta ja ehkä asiakkaasta on myöhäistä kiinnostua kun on vaihtamassa lafkaa, kyllä lupasi kovasti että ottavat henkilökohtaisesti yhteyttä. Että näin Tele Finland keskittyy olemassa olevien asiakkaiden palvelujen parantamiseen...Ei sitten muuta kuin liity kasvavaan letkaan...asiakas on etusijalla;-)

3

1156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei todellakaan muuta kuin

      pelkää **skaa. Olen 4 kuukauden aikana soittanut asiakaspalveluun henkilökohtaisesti 3-4 kertaa tehdäkseni osoitteenmuutoksen (muutin 4 kuukautta sitten), mutta joka kerran saan edelleen laskun vanhaan osoitteeseeni, josta nykyinen asiakas ei lähetä laskuja eteenpäin ajoissa. Tästä johtuen laskuihin tulee viivästyskorkoa, jonka siis minä joudun maksamaan. Tämän lisäksi maksamattomien laskujen takia puhelin on suljettu pariin otteeseen, ja liittymän avaamisesta menee kätevästi 29,90 euron suuruinen avausmaksu. Soitettuani TeleFinlandille asiasta, syyttävät he väestörekisteriä koska osoitteenmuutoksen pitäisi sieltä kuulemma tulla automaattisesti. Jos he itse kirjoittavat osoitteen tietokantoihinsa useaan otteeseen mutta siellä edelleen on vanha osoite, siitä tuskin voi syyttää ketään muita! Sitten satelee vielä lisäksi laskuja jotka kuitenkin on jo maksettu, joskin heidän osaamattomuudestaan / välinpitämättömyydestään johtuen myöhässä.

      Kiertäkää tämä pulju kaukaa!

    • rtfm!

      Huomasitko muuten, että kampanjan ohjeissa kerrotaan tällainen asia: "Molemmat alkavat saada puheaikahyvitystä, kun uusi liittymä on ollut 4 kuukautta auki matkapuhelinverkossa."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2244
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      988
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      952
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      853
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe