MAC OSX raudalla ajellessa, kertokaa mitä ongelmia minulle voi tulla MAC OSX:än käytössä??
Siis yksikin huono ja paha ja hyvä ja vaikka mikä ongelma, saan miettimisen aihetta??
Siis yksikin huono ja paha ja hyvä ja vaikka mikä ongelma, saan miettimisen aihetta??
Vastaukset 14
Vanhimmat
nouseepi helposti pisu pipoon...
Ei nouse, ei vuosiin, miksi nyt, PEACE \,,/
kertoa kaverille miten vi**umainen virus sulla oli eilen koneessa ja kuinka väänsit sen kanssa kättä.
... ohjelmoitavuus ja skaaalutuvuus?
WoW
voi kunse oiskiniiiiiiiin toimiva muillaaki kuvindousiolla :(
"MAC OSX raudalla ajellessa, kertokaa mitä ongelmia minulle voi tulla MAC OSX:än käytössä??"
voihan se salama iskeä :D
tai jenkit pommittaa..(ovat olevinaaaan oikealla asialla ja vastaan "terroristeja")
Silloin kun tarvitsisit jotakin laitetta/ominaisuutta mitä Apple ei katso ollenkaan tarpeelliseksi. Joko maksat itsesi kipeäksi tai pahimmassa tapauksessa joudut olemaan kokonaan ilman. PC-puolen moninaisuus on sekä vahvuus että heikkous.
Ihan mielenkiinnosta, mikä tämä tämmöinen laite on?
DVB-C joka maksaa 300 € kun pelkän virittimen Windows- ja Linux-ympäristöihin saa alle satasella, eikä kyseinen laite enempää saisi edes maksaa. Työpaikalla tietystikään mitään mittauslaitetta ei voi liittää Macciin ja kontrollointisoftat tehdään pelkästään Windowsille, jotta kehityskulut säilyvät kohtuullisina.
Joo saat ehkä jonkun paskan virittimen alle satasella. Macit on tunnettuja laadusta joten kuka niihin paskaa haluaa kytkeä?
http://snadiomena.net/jutut/174
Ne jotka haluaa kytkeä DVB-Cn Maciinsa alle satasella niin siitä vain tilailemaan saksasta.
Työpaikan mittauslaitteet ei kait liity kotikäyttöön mitenkään ja tässäkin asiassa Linux tippuu samaan kaivoon Macin kanssa.
Jos tietokoneeseen haluaa digi-tv:n, tarvitaan vain halpa viritin ja liitännät, tietokone hoitaa tallennuksen ja hyvän kuvanlaadun mm. skaalaamalla kuvan yhtä hyvin kalliit erillisskaalaimet.
Missäs vaiheessa on puhuttu pelkästä kotikäytöstä?
Ilmeisesti joillakin fanaatikoilla on se mielikuva että kun laitteessa lukee Apple, on sen pakko olla hyvä (vaikka ei olisikaan). Eihän Macistien pilvilinnoja voi rikkoa, elävät jossain ihmeunelmissaan.
Onko Mikkis Wonderland?
Tietokone voi hoitaa tallennuksen ym. ja myös mac osaa homman. Kuten sanoin niin siitä vain tilailemaan saksasta. Siellä myydään laitteita myös maciin toisin kuin täällä takapajulassa.
Kun puhutaan Macista niin silloin puhutaan yleensä kotikäytöstä. On applella muuhunkin käyttöön (mm elokuvateollisuus ja palvelimet) mutta yleisesti kyse on kotikäytöstä. Äläkä välitä siitä ettet tajunnut asiaa heti, ei se ole sinun vikasi.
käsite on aivan sama kuin lexus tai bmw. ei siitä sen enempää.