vallu

mitäs mieltä ollaan valmet 355 ja 455 malleista.olen katsellut vähän molempia ja tarkoitus olis ostaa jompi kumpi malli.
1651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin 455 on turbollisella koneella, joten kelvokas peli, ulkoa en muita olisiko 355:ssa sitä.
Itse ajelin kymmenkunta vuotta 555:lla(terästetty 455:n) ja lähes 5000 tuntia sillä ajelin aika pienin korjauskuluin.
Hyvänä puolena runkotankki, joten kesät talvet oli tankissa kesälaatu, eikä tielle jäänyt. Hyvä metsäkone, saa rauhassa kieritellä kivien ja kantojen päällä. Omassani oli sähkönostolaite, joka ihan toimiva systeemi, jos valitsemaan pääset, niin kannattaa ottaa.
Taka-akseli jatkettu holkeilla, jotka kannattaa tarkistaa ostovaiheessa.Js paripyöriä käytetty, saattaa perä löystyä eli tunkilla takapyörä ylös ja tunnustella, onko "klappia". Jos on, niin ilman muuta systeemien kiristys, jolloin joutuu hieman perää availemaan. Isompi vahinko tulee, jos tuota ei tee.
Muuten hyvä peli, todella ketterä peli myös nelivetona

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vallu 355-455 kirjoitti:

mitäs mieltä ollaan valmet 355 ja 455 malleista.olen katsellut vähän molempia ja tarkoitus olis ostaa jompi kumpi malli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu