Kumpikohan olisi pitänyt rekonstruktoida; kuuden uhrin matkailuauto kolari vai rattarin alle hypänneen poliisin tapaturma?
Taitaa poliisilla olla liikaa määrärahoja tällä hetkellä!
Taitaa poliisilla olla liikaa määrärahoja tällä hetkellä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ootkin vain idiootti etkä tajua että poliisimiehen henki on tavallista kadunkulkijaa huomattavasti arvokkaampi ja syystäkin :)
Miten Poliisipaskiaisen henki olisi tavallista kaduntallaaja arvokkaampi?
Päin vastoin, ne kusipäät kyllä tietävät mihin ryhtyvät! Arvosta Poliisia yhtäpaljon kuin paskaani pöntössä!
paskaa sun päässä. No, mutta ei voi mitää ko oot vähän "hiiidaaas"
Olet oikeassa, arvostan jopa paskaa päässäni ennemmän kuin Suomalaista paskalakkipoliisia. Poliisit on yhteiskunnan roskajuokkoa.
koira vaan hiljaa. Avaa suus ni mää kusen sinne. Vitun pikku huora.
tälli olis pitänyt rekonstruktoida. Ei niitä juttuja tehdä asian vakavuuden yms. takia.
tässä yliajossa vaan on olemassa rikoksesta epäilty jota tullaan syyttämään. Jotta saadaan mahdollisimman oikeudenmukainen tuomio on tietenkin hyvä saada mahdollisimman hyvä kuva tapahtumista
Jos nämä tuuliherkät katiskat pitäisikin kieltää suomen teillä?
Mitä vitun määrärajojen hukkaajia. Inisijä ei tiedä, että kaikki rekonstruktoijat ovat kuukausipalkaisia, joille joka kuukausi palkka lätkähtää, tekivät he mitä hyvänsä.
Ehkä nyt korkeintaan muutama litra ylimääräistä bensaa menee valtion piikkiin.
Älähän typerys inise! Ne kuukausipalkaiset Poliisit voisivat tehdä sen tyhjänpäiväisen rekonstrukaation sijaan oikeita töitä. Yliaja on tunnustanut, joten homma selvä.
Mutta Suomalaiset idiootti poliisit haluavat leikkiä ja tuhlata yhteisiä rahoja. Tyhmiä kun ovat!!!
Sekin bensa varmaan ajettaisiin muualla. Eli kustannuksia ei tule. Tekniikka kuvaa eli siitäkään ei kuluja.
Kato poju! Ei pelkkä tunnustaminen riitä näin vakavissa rikoksissa, vaan poliisi haluaa oikeusturvan nimissä tehdä se rekonstruktion, mikä saattaa olla syytetyn pelastus siltä murha-syytteeltä/-tuomiolta.
Ottaisit ne sileähköt aivosi narikasta ja hieman miettisit tai kysyisit joltakin fiksummalta miten se asia menee.
Jättäisit ne poliisityöt noille oikeille poliiseille ja hoitaist vaan omia hommiasi.
Väite ja ininä ilman perusteluja ei ole kovinkaan vakuuttavaa.
Taidat kuitenkin sisimmässäsi kunnioittaa ja ihailla poliiseja, koska kirjoitat poliisit kuten erisnimen. HYVÄ SINÄ!
Älä tuomitse nuorta autoilijaa etukäteen ilman kunnon tutkintaa. Sinähän varsinainen oikeusmurhan kannattaja ja poliisin puolustaja olet. Tiedän, ettei poliisi tässä syyllinen ole, mutta annahan nyt mahdollisuus myös toiselle osapuolelle saada mahdollisimman hyvä ja täydellinen tutkinta. On kyseessä kuitenkin rajanveto välillä törkeä kuolemantuottamus - murha.
Ei pitäisi puuttua sellaisiin asioihin. joihin ei ymmärrys riitä. Tosin suomessa vallitsee sananvapaus enkä sitä halua rajoittaa.
Kuka nyt paskalakkeja kunnioittaisi!
Kerrankin meni idiootille jauhot suihin. Hyvä niin !!