MMustikat.???

Lella-

Saako kanille antaa mustikan varpuja, ja myös mustikoita, entä banaania (pieniä määriä, n. 1/10 banaanista, entä saako antaa mansikoita, persiljaa,kaalia (todella vähän!), paprikaa, puolukan varpuja??? :))

5

5759

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • llleija

      Saa antaa mustikan/puolukan varpuja sekä mustikoitakin. Banaania voit myöskin antaa. Tuo määrä banaania on ihan hyvä. Persiljaa saa antaa vähän. Paprikaakin voi varmasti antaa jos antaa vähän ja harvoin. Kaalia ei kannata antaa (kanilla tulee kaasua vatsaan, josta sille aiheutuu ähky).

    • äitinjussi

      Mansikoita voi antaa muutaman per viikko. Meillä annetaan noin joka toinen päivä yksi mansikka per kani.

    • ppp22

      vaikka joku sanoikin että voi antaa niin älä kummiskaan anna. Paprikalla on sama vaikutus kuin kaalilla. Se ei sovi kanille. Puolukan varpuja ei myöskään saisi antaa kanille ja luultavasti se ei suostu niitä syömäänkään.

    • ,..

      Kyllä kanille saa ainakin puolukan ja mustikan vatpuja antaa. Olen kaikesta täysin samaa mieltä kuin llleija.

    • Anonyymi

      En ole varma

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9151
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      309
      6351
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1420
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1331
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1121
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      83
      1052
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      915
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      808
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      716
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    Aihe