terve. kannattaako tilata edes erillissarjaa jos ei edessä ole edes kunnon paikkoja diskanteille?
vai minne ne yleensä sullotaan, sinne basson viereenkö?
vai minne ne yleensä sullotaan, sinne basson viereenkö?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.autosound.fi/vp/index.htm
http://www.autosound.fi/vp/index.htm
Jos edessä ei ole valmiita paikkoja erillissarjan diskanteille niin ne voi sarjan mukana tulevien pinta-asennuskuppien avulla kojelaudan päälle. Jos ei halua kojelautaan reikiä niin asennuskupit kannattaa kiinnittää kunnollisella kaksipuolisella teipillä, esim. Scotch -merkiltä löytyy hyvää teippiä. Ja eteen siis kannattaa ehdottomasti hommata erillissarja. Vaikkapa testeissä hyvin menestyt Rainbow SAX 265.20 tai SAX 230.20.
www.powerset.fi
mitenkäs sitten johdot sieltä laitellaan? diskantitko soittimen kautta sinne kojelaudan päälle (jostain reiästä? kun johdot ei saisi paljon olla näkyvillä..) vaiko kaikki jakosuotimet basso ja diskantti oveen ja sieltä sitten vedetään?
Kummatkin jakosuotimet suosittelen asentamaan apukuskin puolelle hanskalokeron taakse. Sieltä sitten johdot etuoviin ja kojelaudan päälle. Kojelaudan päälle saat johdot vietyä ottamalla A-pilarin suojamuovit pois paikaltaan johtojen tuonnin ajaksi. Kun johdot on tuotu muovit takaisin paikalleen.
www.powerset.fi
millä lailla nuo sitten suostuu irtoamaan.
joutuuko sitä sitten itse vetämään johtoja ovesta sisälle siitä välistä kun ovi aukeaa siis? alkaa käymään hieman hankalaksi :/.