Tähän mennessä elämääni oikeastaan kaikki ihastumiseni/rakastumiseni kohteet ovat olleet joko heteroita tai mahdollinen pitempiaikainen suhde on ollut mahdoton erinäisistä syistä jo ennen alkuaan. Paljon on rohkeutta koeteltu ja pettymyksiä koettu ihastumisten ja rakastumisten kanssa. Olen aina miettinyt, että voi kun edes kerran se kohde olisi ei-hetero, niin ai että miten helppoa olisi ilmaista tunteensa ja tehdä tuttavuutta. Olenhan aikaisemmin saanut rohkaistua mieleni ja ilmaissut tunteeni henkilölle, jonka seksuaalisuudesta ei ollut mitään hajua.
Noh, nyt kuitenkin ensimmäistä kertaa taidan olla ihastunut... ja hän ei ole hetero. Mutta eipä se nyt niin helppoa olekaan.. :S Olen ihan puissa ja aika taitaa mennä nyt siihen kun ei uskalla toista edes kattoa. :/ Tämä on ihan hirveetä. Kuinka tässä näin kävi. Tuntuu vaikeammalta kuin niiden aikaisempien heteroiden lähestyminen.
Ääh, auttakaa!? :D
Noh, nyt kuitenkin ensimmäistä kertaa taidan olla ihastunut... ja hän ei ole hetero. Mutta eipä se nyt niin helppoa olekaan.. :S Olen ihan puissa ja aika taitaa mennä nyt siihen kun ei uskalla toista edes kattoa. :/ Tämä on ihan hirveetä. Kuinka tässä näin kävi. Tuntuu vaikeammalta kuin niiden aikaisempien heteroiden lähestyminen.
Ääh, auttakaa!? :D
Vastaukset 8
Vanhimmat
vaikeammalta, kun on isommat tunteet pelissä. Mikään saamisen arvoinen ei kuitenkaan ole helppoa. Rohkeutta.
ja anna luonnon hoitaa loput. Jos ihastus on molemminpuolista, niin kyllä asiat sujuvat ihan itsestään :)
seurustelu käytännössä tapahtuu. Otetaanko siinä rintsikat pois?
mut laitetaan flanellinen yöasu (paita ja housut)
Myssy päähän ja villasukat jalkaan ja nukutaan eri huoneessa kuin oletettu kumppani ;)
naurattaan toi kuvaus. Taannoin koin juuri näin, tietyistä olosuhteiden pakosta. Olisin kyl mielelläni riisunu sen palloisen flanellipyjaman ja kömpiny viekkuun hellien kivasti. Tosin silloinen seura sen esti. Eikä tilanne nyt sen parempi ole, huoh!!
Turha tehdä asiasta sen vaikeampaa.
Niin vielä kun jostain sitä rohkeutta saisi siihen ilmaisuus...oli se sitten verbaalista tahi non-verbaalista.. :/ Se tässä lähinnä se ongelma on, kun ei tosiaan meinaa edes uskaltaa toista kattoa suoraan sillon kun juuri pitäisi. Mutta eipä sitä rohkeutta voi saada mistään muualta kun omasta itsestä. *huokaus* :/
mutta ei uskalla sanoa sitä suoraan eikä tiedä edes onko toinen bi, lesbo vai ei kumpikaan. Rakkautta on molemmissa, se kyllä näkyy. Kuitenkin katsotaan alas, sivulle tai johonkin muualle. Hullua, mutta joskus totta. Mun rakkauden kohteella on tosi kaunis ääni, mutta kaunis ja hoikka nainen hän on muutenkin.